Kaygı’nın Amerika Hakları FilmRise ve Amazon’da!

Yazan: Gamze Çakan

Ceylan Özgün Özçelik’in yazıp yönettiği toplumsal bellek ve hafıza ile ilgili psikolojik gerilim filmi ‘Kaygı’nın Amerika yolculuğu devam ediyor. ‘Kaygı’, Mart ayında Kuzey Amerika prömiyerini yaptığı SXSW (South by Southwest) Film Festivali’nden öne çıkan kadın yönetmenlere verilen LUNA Gamechanger Ödülü’yle dönmüştü.

Mayıs ayında filmin Amerika haklarını satın alan FilmRise CEO’su Danny Fisher, ScreenDaily’ye verdiği röportajda ‘Kaygı’ için şu sözleri dile getirdi: “Dünya çapında ismini duyurmaya başlayan bu muhteşem gerilim filmini yakın zamanda Amerika izleyicisiyle buluşturacağımız için çok heyecanlıyız. Özçelik, türün hakkını sonuna kadar verirken, özgün ve yenilikçi bir yönetmen bakışı sunuyor. Sonuçta, Amerika izleyicisinin fimden oldukça keyif alacağını düşünüyoruz.”

KAYGI, Amazon’la Amerika’da dijital platformlarda!

Geçtiğimiz hafta 20. Maine Uluslararası Film Festivali’nde izleyiciyle buluşan KAYGI’nın Amerika’daki festival yolculuğu yıl boyunca farklı eyaletlerde devam edecek. Filmin Amerika haklarını satın alan FilmRise, hemen sonrasında Amazon ile bir işbirliğine imza atarak ‘Kaygı’yı popüler dijital platforma taşımaya hazırlanıyor. ‘Kaygı’, Kuzey Amerika festival yolculuğunu tamamladıktan sonra Amazon üzerinden izleyiciyle buluşacak.

Her Şeyi Unutuyoruz, Kabuslarımız Hariç!

Geçmişinin peşine düşen bir medya çalışanının öyküsünü anlatan ‘Kaygı’nın başrolünde Algı Eke oynuyor. Oyuncu kadrosunda ayrıca Özgür Çevik, Selen Uçer, Asiye Dinçsoy, Kadir Çermik, Boncuk Yılmaz, İpek Türktan Kaynak ve Kerem Kupacı yer alıyor.

‘Kaygı’, dünya prömiyerini Şubat ayında Berlin Uluslararası Film Festivali’nin Panorama Special seçkisinde yaptı. 28. Ankara Uluslararası Film Festivali – Ulusal Yarışma’dan Jüri Özel Ödülü (Ceylan Özgün Özçelik) ve En İyi Sanat Yönetmeni (Kerem Ardahan, Sıla Karaca) ödüllerini kazanan film, 22-28 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenecek 13. Avrasya Uluslararası Film Festivali’nin ana yarışmasına seçildi.

IFP İstanbul Film Prodüksiyon’un yapımcılığını, Armağan Lale (Filmada) ve Ceylan Özgün Özçelik’in (EHY Film) ortak yapımcılığını üstlendiği ‘Kaygı’I, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ilk film yapım desteği almıştı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın