Ana sayfa Sinema Film Eleştirileri Kabusla İç İçe Geçmiş Bir Aşk | Nina Forever Film Eleştirisi

Kabusla İç İçe Geçmiş Bir Aşk | Nina Forever Film Eleştirisi

Son zamanlarda korku ve komedinin bir arada sunulduğu filmlere hepimiz aşinayız. Kimi gerçekten ince ince işlenen bu filmlerin, bir kısmı ise ne yazık ki içi boş, sadece yapılmış olmak için yapılmaktan öteye gidemiyor. Fakat Nina Forever ile ilgili aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Komedi unsurunu içinde pek fazla barındırmasa da korku ve dramanın güzel bir harmanı olmuş.

rsz_nina_forever_00872784_589509e6-fcf5-e411-8342-d4ae527c3b65

Kız arkadaşı trafik kazasında ölen Rob(Cian Barry) ve onun iş yerinden arkadaşı olan Holly(Abigail Hardingham)’nin tam bir aşka adım atmışken, Rob’un kız arkadaşının(Mandeep Dhillon) dünyaya geri dönmesiyle her şey bir anda bulanıklaşıyor. Rob’a deliler gibi aşık olan Holly, her cinsel ilişkileri sırasında onları rahatsız eden bu kadını ilişkiden saf dışı etmek için çeşitli yollar denemeye başlıyor ve onunla bir anlaşma yaparak artık kendilerini rahat bırakmasını istiyor. İçlerinden birinin ceset olduğu bir aşk üçgeni kulağa oldukça garip geliyor evet. Filmin belki de asıl vurgu yaptığı nokta ise eski sevgililerini takıntı haline getirmiş olan insanlar olabilir diye düşünüyorsunuz filmi izlerken.

Film zaman zaman sıkıcılıkla savaş verse de, sabır yine galip geliyor ve filmin keyfini sürmeye başlıyorsunuz. Bolca kan gördüğümüz film, karakterlerin her birine ayrı ayrı vurgu yapmasıyla da kendini diğer korku-komedi filmlerinden ayırıyor. Her bir karakterin içinde biraz fazla garip olması ise filmi izlemek için en büyük merak tetikleyici unsur. Ölen kız arkadaşının arkasından intihar teşebbüsünde bulunan Rob ve onun içine kapanık dünyası, Holly’nin arzu dolu dünyasıyla birleşince karakter biraz daha normalleşse de film bize asla normal bir Rob karakteri sunmuyor. Holly’nin, Rob’un ölü olan kız arkadaşını bu kadar ciddiye alması ve olayın üzerine gitmesi ise filmi belki de komik yapan unsurlardan biri.

rsz_nf_shot2l

Rob’un ölü kız arkadaşının ailesinin de zaman zaman filme girmesiyle birlikte karakter zenginliği filme renk katıyor. Abigail Hardingham’ın Holly rolüyle İngiliz Bağımsız Film Ödülleri Festivali’nde Umut Vadeden Oyuncu Ödülü’ne layık görülmesi ise filmi izlemeyenler için bir diğer merak unsuru olmalı. Son dönemlerde çekin komedi-korku sinemasına ilginiz var ise bu filmi kaçırmayın derim. Zira yazının başında da dediğim gibi bu filmi diğerlerinden ayıracak birçok artısı var.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın