John Cameron Mitchell’ın Son Filmi Vizyon Tarihi Bekliyor!

Yazan: Ayşe Ebru

“Hedwig and the Angry Inch” ve “Shortbus” filmleriyle adından söz ettiren John Cameron Mitchell’ın “Rabbit Hole”dan sonraki uzun metraj projesi olan “How to Talk to Girls at Parties”, Neil Gaiman’ın aynı adlı kısa hikayesinden sinemaya uyarlandı. Senaryosunu Philippa Goslett ile yine John Cameron Mitchell’ın kaleme aldığı filmin yapımcıları ise Mitchell’in önceki projesi “Shortbus”ın da yapımcılığını üstelenen Howard Gertler, Iain Canning ve Emile Sherman.Neil Gaiman ise filmin uygulayıcı yapımcılığını üstleniyor.

70’lerde geçen film Londra’nın Croydon banliyosündeki iki ergenin başından geçenleri anlatıyor. Bir gece güzel kızlarla tanışmak amacıyla bir partiye gizlice giren Enn ve Vic adındaki iki genç, kısa zamanda partideki kızlarda bir tuhaflık sezer. Başlangıçta kızların  bir tarikatın parçası olduklarından şüphelenseler de bu iki arkadaş daha sonra bir uzaylı istilasının tam ortasında olduklarını anlayacaklardır.

Başrollerinde Elle Fanning (Somewhere, The Neon Demon), Nicole Kidman (Dogville, Stoker), Ruth Wilson (Luther, Locke), Matt Lucas (Little Britain, Shaun of the Dead) ve Alex Sharp’ın (The Curious Incident Of The Dog In The Night-Time) yer aldığı filmin çekimleri 2015 yılında tamamlanmasına rağmen, izleyici karşısına 2017’den önce çıkması beklenmiyor. Yakın zamanda A24 bağımsız sinema şirketi, filmle ilgili bir basın açıklaması yaptı:

“How to Talk to Girls at Parties filmini kadorumuza kattığımız için çok mutluyuz. Senaryosu hem eğlenceli hem de dış dünya ruhunu etkili bir şekilde yansıtıyor ve John Cameron Mitchell’ın bu benzersiz vahşi evreni hayata geçirecek yegane kişi olduğunu biliyoruz. Onunla ve bu seçkin yapımcı ekiple çalışacağımız için çok heyecanlıyız”

Şirket yaptığı açıklamada filmin kendileri tarafından dağıtılacağını duyursa da henüz bu konuyla ilgili somut bir adım atılmadı. “How to Talk to Girls at Parties” filmini en kısa zamanda izleyebilmek dileğiyle.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir