Natalie Portman’ın Filmi “Planetarium”a Ait İlk Afiş ve Görseller Yayınlandı!

Yazan: Gamze Çakan

Daha önce “Belle épine” ve “Grand Central” filmleriyle izleyicilerin karşısına çıkan Fransız senarist/yönetmen Rebecca Zlotowski’nin son filmi “Planetarium”, hayaletlerle iletişim kurduklarına inanan iki kız kardeşin hikayesini anlatıyor. Doğaüstü bir yeteneğe sahip olduklarına inanan Laura ve Kate Barlow bir Avrupa yolculuğuna çıkar ve yolları Fransız bir film yapımcısıyla kesişir.

Kız kardeşleri Natalie Portman ve Lily Rose-Depp’in oynadığı filmde hayalperest yapımcıyı ise “The Dreamers” filminden tanıdığımız Louis Garrel canlandırıyor. Senaryosunu Rebecca Zlotowski ve Robin Campillo’nun yazdığı filmin yapımcılığını ise Frederic Jouve üstleniyor.

En son Terrence Malick’in “Knights of Cup” ve kendi yazıp  yönettiği “A Tale of Love and Darkness” filmlerinde rol alan Natalie Portman, 2016 senesine oldukça hızlı bir giriş yaptı. “Planetarium”un yanı sıra “Pablo Larrain imzalı “Jackie”, Robert Boswell’in kısa hikayelerinden uyarlanarak çekilen 7 kısa filmden oluşan “The Heyday of the Insensitive Bastards” filmlerinde de rol alan oyuncu yakın zamanda artık kamera arkasında daha çok yer almak istediğini söylemişti. Filmde küçük kız kardeş “Kate”i canlandıran Lily Rose-Depp ise ilk oyunculuğunu Kevin Smith’in “Yoga Hosers” filminde babası Johnny Depp ile birlikte yapmıştı.

Venedik ve Toronto Film Festivallerinde gösterilecek olan “Planetarium”un Amerika’da bir dağıtıcısı henüz yok. Filmin yayınlanan ilk afiş ve görselleri aşağıda yer almaktadır.

planetarium-poster

planetorium-1

planetorium-2

planetorium-3

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın