Ezel Akay, Levent Kazak ve Haluk Bilginer’den “Zeki Müren’in Öpücüğü” Geliyor!

Yazan: Gamze Çakan

Daha önce Neredesin Firuze? ve Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? filmlerinde bir araya gelen Ezel Akay, Levent Kazak ve Haluk Bilginer, “Zeki Müren’in Öpücüğü” filmiyle yeniden işbirliği yapıyor.

En son 2014 yılında A.Haluk Ünal, Önder İnce, Serpil Güler ve Cem Terbiyeli’yle birlikte Küçük Kara Balıklar / Güneydoğu’da Çocuk Olmak belgeselini çeken Ezel Akay, 90’lı yıllarda savaşın ortasında kalan çocukların büyüme hikayelerini anlatmıştı.

Akay’ın yakın zamanda beyaz perdeye başrollerini Demet Akbağ ve Haluk Bilginer’in paylaştığı Dokuz Kere Leyla isimli komedi filmlerinin çekimlerine Ocak ayında başlanacağı duyuruldu. Demet Akbağ ve Haluk Bilginer, en son Nuri Bilge Ceylan’ın 2014 yılında çektiği Altın Palmiye ödüllü filmi Kış Uykusu’nda bir araya gelmişlerdi. Evliliklerindeki heyecanı kaybeden Adem ve Leyla’nın hikayesini anlatan Dokuz Kere Leyla’nın kadrosunda ayrıca Settar Tanrıöğen, Zafer Algöz, Fırat Tanış, Bülent Emrah Parlak, Şahin Irmak, Erdem Yener, Aylin Kontente, Gonca Vuslateri ve İrem Sak gibi isimlerin yer alacağı söylenmişti.

O Şimdi Mahkum, Senden Bana Kalan ve 2016 tarihli Kötü Kedi Şerafettin filmlerini kaleme alan Levent Kazak, bugün Twitter hesabından yaptığı açıklamayla “Zeki Müren’in Öpücüğü” filminin yolda olduğunu duyurdu.

Zeki Müren’in Öpücüğü filmiyle ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın