C.R.A.Z.Y. | Jean-Marc Vallée

Yazan: Zeynep Demir

C.R.A.Z.Y.

Yönetmen: Jean-Marc Vallée
Senaryo: François Boulay, Jean-Marc Vallée
Oyuncular: Marc-André Grondin (Zac), Michel Côté (Gervais), Danielle Proulx (Laurianne), Pierre-Luc Brillant (Ray), Natacha Thompson (Michelle)
Türü: Drama
Yapımcı Firma: Cirrus Communications, Crazy Films
Yapım Yılı: 2005
Ülkesi: Kanada
Süresi: 127 dakika

Filmin Konusu:
Noel’de doğan Zac, doğum lekesi ve düşünce gücüyle insanların iyileşmesine yardımcı olduğu kanısıyla özel sayılan bir çocuktur. Bebek arabalarına ve annesinin kıyafetlerine duyduğu ilgi yüzünden babası Gervais oğlunun eşcinsel olduğu endişesindedir. Annesi Laurianne ise sadece diğer sorunlu ağabeylerinden daha duygusal olduğunu düşünmektedir. Zac büyüdükçe kendisi de eşcinsel olduğundan korkmaya başlar, öyle olmak istememektedir.

C.R.A.Z.Y.

Babasının müziğe ilgisi sayesinde müzik dolu bir evde büyür, yeteneklidir de. Uyuşturucu bağımlısı ağabeyi Ray ile hiç bir zaman iyi olmayan ilişkileri, oğullarının şahsi problemleri yüzünden yeterince üzülen ebeveynleri için başka bir sorun olmaya başlamıştır. Zac bir yandan aklındaki sorulara cevap bulmaya, bir yandan da dengesini yitirmemeye çalışmaktadır. Kendisini dinlemeli ve kafasındakileri çözmelidir.

C.R.A.Z.Y.

Beaulieu Ailesi’nin hayatından 30 yıllık bir kesiti ana karakter Zac’i merkeze koyarak anlatan yapım, Toronto Film Festivali’nde En İyi Kanada Film’i seçilmiş; En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Kurgu ve En İyi Görüntü Yönetmeni dallarında Jutra ve Genie ödüllerini kazanmıştır. Bir çok festival ve törenden eli boş dönmeyen bu bol ödüllü yapım, ülkemizde 2006 yılında 25. Uluslararasi İstanbul Film Festivali kapsamında da gösterime girmiş ve büyük beğeniyle karşılanmıştı.

Filmin Fragmanı:

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın