Chris Hemsworth Netflix Filminde Hulk Hogan’ı Canlandıracak!

Yazan: Gamze Çakan

The Hollywood Reporter’ın haberine göre, Joaquin Phoenix’in ‘Joker’ filminde birlikte çalışan Todd Phillips yönetmenliğinde ve Scott Silver’ın senaryosuyla güreş dünyasının yıldızı Hulk Hogan’ın biyografi filmi için çalışmalar başladı. Ünlü güreşçiyi Chris Hemsworth canlandıracak. Scott Silver’a, ‘Stronger’ filminin senaryosunu yazan John Pollono eşlik edecek.

Netflix’le yapılan anlaşmanın sonuna gelindiği söylenen projenin yapımcılığını Todd Phillips, Joint Effort etiketiyle Bradley Cooper, Chris Hemsworth, Eric Bischoff ve Sugar23 şirketiyle ‘Spotlight’ filminin de yapımcılarından olan Michael Sugar üstlenecek.

Amerikan güreşi denildiğinde aklımıza ilk gelen, tüm zamanların en ünlü güreşçilerinden biri olan Hulk Hogan kariyerine 70’lerin sonlarında Florida güreş çevrelerinde başladı. Daha sonra Dünya Güreş Federasyonu’na geçerek, burada kötü adam olarak Andre the Giant’ın karşısına çıktı. Federasyonun başına Vince McMahon’ın geçmesinin ardından, şirket ulusal bir kimlik kazandı ve Hulk Hogan federasyonun yüzü haline geldi.

Hulk Hogan

Bu dönemde pek çok film, dizi ve diğer medyalarda yer alan Hogan, sonraları Dünya Güreş Şampiyonası (World Wrestling Entertainment – WWE) ile bağlarının kopmasına neden olacak pek çok skandal ile gündeme geldi. Bu skandallardan en dikkat çekeni Hogan’ın bir arkadaşının eşiyle adının karıştığı seks kaseti skandalıydı. Gawker isimli web sitesiyle uzun yıllar devam eden dava süreci, Holk Hogan’a onlarca milyon dolar kazandıran ve sitenin de sonunu getiren bir anlaşmayla sona erdi. Bu olayların sonunda olanlar için özür dileyen Hulk Hogan organizyona geri döndü.

Bu dönemin filmde yer almayacağı, onun yerine Hulk Hogan’ın doğuş ve yükseliş dönemine odaklanacağı açıklandı. Filmin diğer oyuncuları ve yayın tarihi henüz belli değil. Gelişmeleri duyurmaya devam edeceğiz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın