C Blok

Yazan: fırat yaşar

C Blok

Yönetmen: Zeki Demirkubuz
Senaryo: Zeki Demirkubuz
Oyuncular: Serap Aksoy (Tülay), Fikret Kuşkan (Haled), Zuhal Gencer (Aslı), Selçuk Yönten (Selim)
Türü: Drama
Yapımcı Firma: Mavi Filmcilik
Yapım Yılı: 1994
Ülkesi: Türkiye
Süresi: 87 dakika

C Blok Filmin Konusu:
Bir sitenin C bloğunda yaşayan Tülay iyi gitmeyen evliliğinden bunalmış ve nedensiz sıkıntılarının esiri olmuş kibirli birisidir. Tülay bir gün eve geldiğinde hizmetçisi Aslı ve kapıcının oğlu Haled’i kendi yatağında sevişirken görür. Bu olayla birlikte Tülay’ın hayatında sorgulamalar ve istem dışı bir arayış başlar.

Kocasıyla olan ilşkisi ve diyaloğu olabildiğince monotondur. Tülay devamlı kendisini yanlızlığa vurarak evden uzaklaşmaktadır. Kapıcının oğlu Halid de Tülay’a karşı boş değildir. Onu gördüğü zamanlarda çekingen davransa da içten içe Tülay’ı arzulamaktadır.

c-blok-1

C Blok – Zeki Demirkubuz

Tülay evden uzaklaştığı bir gün deniz kenarında sigara içerken üç kişi ona doğru yaklaşır. Tülay korkar ve yanlız kalmak istediğini söyler. Üç kişi Tülay’a tecavüz etme girişiminde bulunurken Tülay’ı takip etmiş olan kapıçının oğlu Halid çıkagelir ve adamları kovalar.O anda Tülay ve Haled arasında bir bağ oluşur.

Tülay iyi gitmeyen ilişkisinin ve onu kışkırtan arzularının oluşturduğu bunalımlı ortamda ilişkisine dair sorgulamalar yaparken, umulmadık şekilde hayatına giren Haled’le birlikte hayatına farklı bir yön verir. Zeki Demirkubuz’un ilk uzun metraj filmi olan “C Blok” teknin açıdan bol eksiklik içersede, yönetmenin yeteneğini gösterdiği güzel bir ilk film olma özelliğindedir.

c-blok-2

C Blok – Zeki Demirkubuz

Ödülleri:

  • 1994 Ankara Film Festivali: “Juri Özel Ödülü” , “En İyi Kurgu” , “Umut Veren Yönetmen” , “Umut Veren Senaryo”
  • 1995 SİYAD Ödülleri: “En İyi Film” , “En İyi Yönetmen”
    1995 Kültür Bakanlığı Başarı Ödülü
  • 1995 İskenderiye Film Festivali: “Mansiyon Ödülü”

Fragmanı:

Bunlar da ilginizi çekebilir

4 yorumlar

imgelem 30 Ocak 2009 - 00:03

film çok iyi ama nasıl izleyeceğim

Cevapla
spooky 30 Ocak 2009 - 03:14

filmi site üzerinden izlenmiyor..film piyasada mevcut..rahatlıkla ulaşabilirsiniz..eğer bulamazsanız biz size sağlayabiliriz.

Cevapla
FilmMedya.Net 28 Eylül 2010 - 11:04

Gerçekten güzel film arkdaşlar tavsiye edecegim bir site var yeni filmleri bulabilirsiniz. http://www.filmmedya.net admin başarılar arkdaşım.

Cevapla
ümit 17 Şubat 2011 - 15:07

beğenemedim bu filmi..

Cevapla

Yorum Bırakın