Ana sayfa Sinema Bağımsız Filmler Azuloscurocasinegro (Koyulacisiyahayakın)

Azuloscurocasinegro (Koyulacisiyahayakın)

Azuloscurocasinegro (Koyulacisiyahayakın)

Yönetmen : Daniel Sanchez Arévalo
Senaryo : Daniel Sanchez Arévalo
Oyuncular : Quim Gutiérrez, Marta Etura, Antonio de la Torre, Héctor Colomé, Raul Arévalo, Eva Pallarés
Türü : Drama, Komedi
Yapımcı Firma : Canal+ Espana, Television Espanola (TVE), Tesela Producciones Cinematograficas
Yapım Yılı :
2006
Ülkesi : İspanya
Süresi : 105 dakika

Filmin Konusu:
Daniel Sánchez Arévalo’nun yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği film, kurtulmaya çalıştığı yaşamın içinde hapsolmuş olan Jorge’nin etrafında gerçekleşen olayları konu alıyor.

Azuloscurocasinegro

Kapıcı olan babasının mesleğini devam ettirmek istemeyen Jorge, babasının felç geçirmesi sonucu ona bakmak ve ayrıca onun işini üstlenmek durumunda kalır. Bu zaman içerisinde dışarıdan okulunu bitirmiş ve iş aramaya başlamıştır ancak hiçbir şirket kapıcılık yapmakta olan Jorge’ye iş vermemektedir.

Azuloscurocasinegro

Bu sırada ağabeyi Antonio hapishanede tanıştığı sevgilisi Paula’nın analar koğuşuna transfer edilmesi için onu hamile bırakmaya çalışmakta ama bunu başaramamaktadır. Bunun üzerine kardeş sevgisinin sınırlarını zorlayarak Jorge’den yardım ister, ancak Jorge çalıştığı binada yaşayan ve öğrenimi için birkaç yıllığına Almanya’ya gitmiş olan çocukluk aşkını unutamamıştır. Diğer yandan en iyi arkadaşı Israel, babasının bir masöre gittiğini öğrendikten sonra cinsel eğilimlerini sorgulamaya başlamıştır.

Azuloscurocasinegro

Neredeyse gerçeküstü olan kişisel dramların komedi unsurlarıyla birleştirildiği, sorumluluk duygularının köşeye sıkıştırdığı karakterlerin anlatıldığı Azuloscurocasinegro, 2006 Malaga En İyi Senaryo, Jüri Özel Ödülü; 2006 Stockholm En İyi Yönetmen; 2006 Toulouse En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu dallarında ödüller almıştır.

Filmin Fragmanı:

3 YORUMLAR

  1. Ezberden ferah ferah verebileceğimiz cevaplara olmadık durumlarla karşılaştığımızda sahip çıkabilmenin bazen mümkün olamayacağını gösteren,insana keşke bizim kapıcıda bu kadar hoş olsa dedirten,bi üzen bi neşelendiren harika bir film.

  2. çok güzel film arkadaşlar kesinlikle tavsiye ederim. zaten aldığı ödüller ortada… çok sıcak, çok da acıklı bir film, ama öyle elde mendille değil, yüzünüzde bir gülümseme içinizde bir buruklukla izliyorsunuz filmi. öyle simgeler, semboller falan yok filmde gayet doğal ve hayatın içinden bir film… iyi seyirler…

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın