‘Arada’ Filmi Desteğinizi Bekliyor!

Yazan: Gamze Çakan

En İyi Film ödüllü Gênco’nun yönetmeni Ali Kemal Çınar, yeni filmi Di Navberê De / Arada’yı tamamlamak için Fongogo üzerinden bir destek kampanyası açtı. Kampanyaya dikkat çekmek için hazırlanan iki tanıtım filmi daha yayında!

 

Osman ana dili Kürtçeyi konuşamayıp anlayan, ikinci dili Türkçeyi de anlayamayıp konuşan birisidir. Bu özelliğinden dolayı zaman içinde iki işi aynı anda yapamaz hâle gelir. Çalışırken müşterilere cevap veremediği gibi arkadaşlarıyla kahve içerken sohbete katılmayı da beceremez. Evlenmek istemesine rağmen bu sorunundan dolayı görüştüğü kadınlarla kalıcı bir ilişki kuramaz. Osman’ın hayatı, bir müşterisinin onu bu takıntıdan kurtarabileceğini söylemesiyle değişmeye başlar.

 

 

Filmin baş karakteri Osman’ın trajikomik hikâyesini izlemek için siz de dilediğiniz miktarda kampanyaya destek olabilirsiniz. Karşılığında ise yönetmenin birbirinden ilginç hediyelerinden birini seçebilirsiniz. Çekimleri 2018’in Şubat ayında başlayan ve yaklaşık iki ay süren Di Navberê De / Arada filminin kurgusu tamamlandı. Filmin post-prodüksiyon süreci devam ediyor, tamamlanması için gereken miktara Fongogo aracılığıyla ulaşılması hedefleniyor.

 

 

Çekimlerin tamamını Diyarbakır’da gerçekleştiren ve hiçbir destek almadan filmi tamamlayan Ali Kemal Çınar, Fongogo’dan gelecek desteklerle filmi tamamlamak ve 2019 senesinde izleyiciyle buluşturmak istiyor.

 

 

‘Di Navberê De / Arada’ya Fongogo üzerinden destek olmak için: https://www.fongogo.com/Project/di-navbere-de-arada

Ali Kemal Çınar hakkında…

Diyarbakır’da doğdu. 2004 yılında ilk kısa filmini çekti. Toplamda on kısa filmin senaristliğini ve yönetmenliğini yaptı. 2013 yılında kısa film deneyimlerinin etkisinde olan ilk uzun filmi Kısa Film’i çekti. 2015 yılında çektiği Gizli filmi 15. İf İstanbul Film Festivali’nde En İyi Film ve SİYAD En İyi Film Ödülü’nü ve 28. Hamburg Kuir Film Festivali’nde Jüri Ödülü’nü aldı. 2017 yılında üçüncü uzun filmi olan Gênco ile 28. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde ise En İyi Film Ödülü’nü aldı. Halen Diyarbakır’da yaşayıp filmler çekmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın