Almodóvar’ın Son Filmi “Paralel Anneler” İKSV Galaları’nda

Yazan: Ayşe Ebru

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen İKSV Galaları’nda Pedro Almodóvar’ın yönettiği Paralel Anneler, vizyona girmeden önce 22 Şubat Salı 21.30’da City’s Nişantaşı-Cinewam’da gösterilecek.

Paralel Anneler

2019 yılında Acı ve Zafer ile Cannes’da ödüllendirilen, İnsan Sesi ile kısa metrajda da yetkinliğini gösteren Almodóvar’ın son filmi ilk gösterimini 2021 Venedik Film Festivali’nin açılışında yaptı. Yönetmenin “anneliğin Don Kişot’u” dediği Paralel Anneler, doğum için hastaneye giden iki hamile kadını izliyor: Orta yaşlı, pişmanlık duymayan Janis ile korkularını aşamayan, pişmanlık dolu gencecik Ana. Hastanede tanışan iki kadın doğumu beklerken koridorda birbirleriyle çok şey paylaşır. Bu zaman diliminde paylaştıkları birkaç kelime, şans eseri gelişen ve karmaşıklaşan hayatlarını kesin bir şekilde değiştirecek, ikisi arasında çok yakın bir bağ oluşturacaktır.

Paralel Anneler

Başroldeki Penélope Cruz’a muhteşem performansıyla prömiyerini yaptığı Venedik Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü getiren film, Almodóvar’a özgü sürprizler, acı veren seçimler, tutku dolu karakterleriyle unutulmayacak bir melodram. Paralel Anneler rogerbert.com‘dan The Hollywood Reporter dergisine birçok listede 2021 yılının en iyi filmleri arasında gösteriliyor. Film, İspanya Sinema Akademisi’nin verdiği Goya Ödülleri’nde yedi dalda aday gösterildi.

Biletler

Paralel Anneler biletleri, 15 Şubat Salı 10.30’da başlayacak Lale Kart üyeleri için indirimli ön satışların ardından, 17 Şubat Perşembe 10.30’da genel satışa açılacak. Biletler passo.com.tr/tr üzerinden, Passo perakende satış noktalarından ve İKSV gişesinden alınabilir.

Tam: 45TL
Öğrenci: 10TL Eczacıbaşı Genç Bilet

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir