Ana sayfa Haberler Festivaller Aladağ Doğa ve Sanat Festivali Kısa Film Yarışması İçin Başvurular Başladı!

Aladağ Doğa ve Sanat Festivali Kısa Film Yarışması İçin Başvurular Başladı!

Aladağ Doğa ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenecek olan Kısa Film Yarışmasının başvuruları başladı. Filmlerin Doğa ile ilgili olması veya doğada geçiyor olması gerekmektedir. Son başvuru tarihi ise 19 Ekim 2018’dir.

Ayrıca ön jüri değerlendirmesi sonucu finale veya gösterim seçkisine seçilen tüm filmlere gösterim telifi ödenecektir.

Kısa Film Yarışması Başvuru Koşulları aşağıda yer almaktadır. Başvuru için istenen belgeler ve süreç bilgisine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

  • Yarışmaya katılacak filmlerin konusunun ya doğrudan doğa ile ilgili olması ya da filmin doğada geçiyor olması gerekmektedir.
  • Son başvuru tarihi 19 Ekim 2018 Cuma günüdür.
  • Süresi jenerik dahil 30 dakikayı aşmayan; kurmaca, belgesel, deneysel ve canlandırma türlerinden herhangi birine uygun olan filmler yarışmaya başvurabilirler.
  • Film, Türkçe dışında herhangi bir dilde çekilmiş ise filmlerin Türkçe altyazılı olması gerekmektedir.
  • Filmlerin şifreli bir şekilde Vimeo veya Youtube (tercihen Vimeo) sitelerinden birine yüklenmiş olması gerekmektedir.
  • Filmlerin üretim tarihi ile ilgili herhangi bir sınırlama yoktur. Daha önce herhangi bir festivale katılmış olan filmler de yarışmaya başvurabilirler.
  • Yarışmacılar birden fazla eserle başvuru yapabilirler.
  • Eser sahipleri, son başvuru tarihinden sonra filmleri festivalden çekemezler.
  • Ön eleme için online (e-mail yolu ile) başvuru yeterli olup filmlerin ön elemeden geçmesi durumunda başvuru sahibinden posta yolu ile filmin gösterim kopyasının ve imzalı gösterim izin formunun festival yönetimine gönderilmesi istenecektir.

Başvuru formunun bilgisayar ortamında doldurulması ve beyan kutucuğunun işaretlenmiş olması zorunlu olup aşağıda belirtilen belgelerle birlikte eksiksiz bir şekilde film@aladagdogavesanatfestivali.com adresi üzerinden en geç son başvuru tarihine kadar (19 Ekim 2018, Cuma) festival yönetimine ulaştırılmalıdır.

Aladağ Doğa ve Sanat Festivali; İnsanoğlunun doğaya karşı olan duyarlılığını artırmayı ve doğa ile ilgili sorunları sanat yoluyla görünür kılmayı amaçlamaktadır. Tüm bu amaçlarla birlikte festivalimiz eşsiz güzellikleri bulunan Aladağ’ın bir turizm destinasyonu olmasını sağlayacaktır.

Festival’in ilki 16-18 Kasım 2018 tarihleri arasında Aladağ Belediyesi himayesinde gerçekleştirilecektir. Bu değerli organizasyon belirlenen şartlar çerçevesinde katkı yapmayı planlayan destekçiler ile organize edilecektir.

Festival süresince Ulusal Kısa Film ve Fotoğraf Yarışmasının yanı sıra Kısa Film ve Belgesel Gösterimleri, Off Road yarışları, Foto Safari, Fotoğraf Sergileri, Söyleşiler ve Atölye Çalışmaları düzenlenecektir.

Ödüllere ve yarışma ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
https://aladagdogavesanatfestivali.com/

Festivalde ayrıca yer düzenlenecek fotoğraf yarışması ile ilgili detaylar yakın bir tarihte açıklanacaktır.

Festival Sosyal Medya Adresleri:

https://www.facebook.com/aladagdogafest
https://www.instagram.com/aladagdogafest/
https://twitter.com/aladagdogafest/

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın