Adam Mckay’in “Don’t Look Up” Filminin Zengin Kadrosu Açıklandı!

Yazan: Elif Türkan Erışık

The Big Short ve Vice gibi politik komedi-dramalarla tanıdığımız Adam Mckay’in yazıp yönettiği yeni projesi “Don’t Look Up”ın kadrosu geçtiğimiz günlerde açıklandı. Başrolde Akademi ödüllü Jennifer Lawrence’ın olduğu film, gezegeni yok edecek bir meteorun farkına varan iki astronomun, dünyanın geri kalanını uyarmak için çıktıkları Amerika turunu ve buna rağmen astronomların dediklerini pek de kale almayan halkı konu alıyor.

Dick Cheney’nin hayatını konu alan, Christain Bale’in başrolü oynadığı 2018 yapımı Vice’dan sonra komediye geri dönmek istediğini belirten McKay, önceki komedi filmlerine kıyasla – Anchorman serisi, Talledega Nights: The Ballad of Ricky Bobby – yeni projesinin daha farklı bir mizahı olacağını da vurguluyor. Dustin Hoffman ve Robert De Niro’nun başrolü paylaştığı, 1997 yapımlı Wag the Dog filminden esinlendiğini söyleyen McKay’e göre Dont Look Up, satirik bir komedi filmi olacak.

"Don't Look Up"

Lawrence’ın yanı sıra filmin kadrosunda Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Timothee Chalamet, Jonah Hill, Cate Blanchett, Matthew Perry ve Ariana Grande de bulunuyor. Martin Scorcese’nin “Killers of The Flower” adlı yeni projesinde de yer alacak olan DiCaprio, pandemi nedeniyle çekimlerin ertelenmesi sonucu “Don’t Look Up”ın kadrosuna son anda dahil olabildi. Son zamanların en çok Hollywood yıldızını bir araya getiren kadrosuna sahip film şimdiden bütün ilgiyi üstüne topladı.

“Don’t Look Up” projesinin yapımcılığını ise Netflix üstleniyor. Koronavirüs nedeniyle geciken çekimlerden dolayı filmin 2021’de seyirciyle buluşması bekleniyor.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir