12. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin Jüri Üyeleri Açıklandı

Yazan: Ayşe Ebru

Bu yıl 3 sinemada gösterime girecek olan 12. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin yarışma kategorilerindeki Jüri üyeleri açıklandı.

GAİN Medya ana sponsorluğunda düzenlenen festivalin,18-24 Kasım 2022’de izleyiciyle buluşacak filmlerinin gösterimleri; Atlas 1948, Kadıköy Sineması ve AKM Yeşilçam Sineması’nda gerçekleşecek.

Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması jürisi

Festival Direktörü Bengi Semerci; 12. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali Jüri üyeleri hakkında şu açıklamaları yaptı: “Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması Jürisi; Macaristan’dan yazar, yönetmen, yapımcı ve ses tasarımcısı Benedek Fliegauf, Türkiye’den oyuncu ve sunucu Ceyda Düvenci ve yapımcı Müge Özen, Fransa’dan gazeteci ve film eleştirmeni Franck Finance Madureira ve Almanya’dan oyuncu Irina Wanka‘dan oluştu. Jüri başkanlığını Benedek Fliegauf yapacak.

Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması Jürisi

12. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali, Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması Jürisi başkanlığını, yapımcı ve yönetmen Maxine Williamson yapacak. Yönetmen Gözde Kural ve senarist ve yönetmen Ali Ercivan diğer jüri üyeleri olarak en iyi kısa filmi belirleyecek.

12. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması‘nda yarışacak olan kısa filmler; yapımcı İpek Erden, yönetmen ve senarist Stanislav Guenter ve sinema yazarı, kurgucu ve yönetmen Fırat Yücel‘den oluşan ön jüri tarafından seçildi.

Altın Terazi Kısa Metraj Belgesel Film Yarışması Jürisi

Bu yıl ilk kez verilecek olan Altın Terazi Kısa Metraj Belgesel Film Yarışması’nın Jüri başkanlığını yazar ve akademisyen Profesör Hasan Akbulut üstlendi. Diğer Jüri üyeleri ise; yazar, yönetmen ve tasarımcı Kıvılcım Akay ve senarist, yazar ve yönetmen Farhad Eyvazi‘den oluşuyor.”

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir