Ana sayfa Haberler Etkinlikler “Yuva” Başka Çarşamba’yla 16 Şehirde Birden!

“Yuva” Başka Çarşamba’yla 16 Şehirde Birden!

Yuva

Emre Yeksan’ın yazıp yönettiği kardeşlik, aile, doğayla bütünleşme temalı YUVA filminin ön gösterimi 1 Mayıs’ta Başka Çarşamba etkinliği kapsamında İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Hatay, Muğla, Edirne, Manisa, Uşak, Antalya, Bursa, Düzce, Eskişehir, Kocaeli ve Trabzon’da toplam 16 şehirde birden yapılacak.

20 Başka Sinema salonunda sinemaseverlerle buluşacak filmin Mersin’deki ön gösterime yönetmen Emre Yeksan da katılacak.

İğneada Longoz Ormanlarından Festivallere

Dünya prömiyerini geçtiğimiz yıl Venedik Film Festivali’nde yapan İstanbul Film Festivali’nden En İyi Erkek Oyuncu (Kutay Sandıkçı) dahil üç ödülle dönen en son Ankara Film Festivali’nden En İyi Özgün Müzik (Mustafa Avcı) ödülünü kazanan “Yuva” 10 Mayıs’ta Başka Sinema dağıtımıyla vizyona girecek. Çekimleri İğneada’da yapılan, doğayla bir bütün olabilme amacıyla şehirdeki hayatını, ailesini ve geçmişini terk etmiş bir adamın hikâyesini anlatan filmin oyuncu kadrosunda Kutay Sandıkçı, Eray Cezayirlioğlu, İmren Şengel ve Okan Bozkuş rol alıyor.

Emre Yeksan’ın Katılımıyla Yuva Gösterimleri

“Yuva” sinema topluluklarıyla buluşmaya devam ediyor. Sabancı Üniversitesi Sinema Kulübü ile başlayan etkinliklerde ikinci durak Lüleburgaz’dı. Lüleburgaz Sinema Topluluğu 24 Nisan Çarşamba akşamı İğneada Longoz ormanlarında çekilen “Yuva” filmini izlediler. Başka Sinema’nın düzenlediği, yönetmen Emre Yeksan’ın da katıldığı gösterimler Mersin, İzmir ve Kars’la devam edecek. Sinema toplulukları “Yuva”yı film ekibiyle birlikte izlemek için istos film’e talepte bulunabilir: [email protected]

 • “Yuva” Ön Gösterim (Yönetmen Emre Yeksan’ın katılımıyla)
  1 Mayıs Çarşamba 19.30 / Cinens Sinemaları / MERSİN
 • “Yuva” Ön Gösterim (Yönetmen Emre Yeksan’ın katılımıyla)
  7 Mayıs Salı 19.00 / Karaca Sineması / İZMİR
 • “Yuva” (Film ekibinin katılımıyla)
  10 Mayıs Cuma 19.00 / Kadıköy Sineması / İSTANBUL
 • “Yuva” (Film ekibinin katılımıyla)
  11 Mayıs Cumartesi 18.00 / Capitol Spectrum Cineplex / İSTANBUL
 • “Yuva” (Film ekibinin katılımıyla)
  13 Mayıs Pazartesi 19.00 / SineBU /İSTANBUL
 • “Yuva” (Yönetmen Emre Yeksan’ın katılımıyla)
  15 Mayıs Çarşamba 19.30 / Kars Şehir Sineması /KARS

Biennale College – Cinema’nın 2017/18 döneminde finanse etmeye layık bulduğu üç projeden biri olan “Yuva”, Türkiye’den bu programın desteğini alan ilk film olma özelliğini taşıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın