Yorgos Lanthimos’un Kısa Filmi ‘Nimic’in İlk Fragmanı Yayınlandı!

Yazan: Ayşe Ebru

En son The Favourite filmiyle dikkatleri üzerine çeken Yorgos Lanthimos hayranlarının karşısına bu kez bir kısa filmle çıkıyor. Dünya prömiyerini bugün Locarno Film Festivali’nde gerçekleştirecek olan kısa film Nimic’ten bir afiş, görseller ve bir fragman yayınlandı.

Yorgos Lanthimos’un senaryosunu daha önce Dogtooth, The Lobster ve The Killing of a Sacred Deer filmlerinde birlikte çalıştığı Efthymis Filippou ile birlikte yazdığı filmin sinopsisi şu şekilde:

Profesyonel bir çellist metroda, yaşamını umulmadık ve muazzam şekilde etkileyecek olan bir yabancıyla karşılaşır. Kısa filme Nimic ile dönüş yapan Yorgos Lanthimos, bu kez distopyadan ziyade karakteri ya da daha genel tabirle kişiliği ön plana çıkararak, rahatsız edici fantazisinin “daha” saf ve hafif bir versiyonunu sunuyor.

Indiewire‘ın haberine göre, Lanthimos yaptığı bir açıklamada kısa filmiyle ilgili şunları söyledi: “Bazı zamanlar zorlu ancak oldukça tatmin edici olabilen kısa formatta çalışma fırsatı bulduğum için memnunum. Çok ilgi çekici bir fikirden ve konseptten yola çıkarak bir senaryo geliştirdik ve filmin gerçekleştirilmesinde yaratıcı bir özgürlüğe sahiptik. Kalıpların dışında düşünmek ve teşvik edici fikirlerle mücadele etmekher zaman heyecan verici.”

Nimic’in kadrosunda Matt Dillon, Daphné Patakia, Susan Elle, Sara Lee, Eugena Lee, Rowan Kay, Anvo Kyle, Lizzy Ceniceros, Florencia Mariotti ve Jeffrey Raines yer alıyor.

Filmin festival sonrasında nerede gösterileceği henüz belli değil. Nimic’in afişi ve fragmanı aşağıda yer almaktadır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın