Xavier Dolan’ın ‘The Death and Life of John F. Donovan’ Filminden İlk Fragman Yayınlandı!

Yazan: Gaye Taşkan

Kanadalı yönetmen Xavier Dolan’ın yeni filmi ‘The Death and Life of John F. Donovan’ın ilk fragmanı görücüye çıktı. Prömiyerini geçtiğimiz yıl Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştiren film zengin oyuncu kadrosu ile göz dolduyor. Filmin kadrosu ise şöyle; Kit Harington, Natalie Portman, Jessica Chastain, Kathy Bates, Susan Sarandon, Bella Thorne, Thandie Newton, Jacob Tremblay ve Emily Hampshire.

Dolan her zaman kendi tutkularını yansıttığı filmler ortaya koyar. Bu yüzden yeni filminin bir süperstar ile bağlanan bir çocuğun hikâyesi olması Dolan Hayranları için aslında çok şaşırtıcı değil. Filmin arka planında kendisinin çocukken Leonardo Di Caprio’ya bir gün nasıl bir mektup yazdığını, bir gün onunla çalışmayı ümit ettiğini anlattığı cümlelerin yankılandığını duyar gibiyiz. Filmi farklı yapan bir diğer önemli husus ise yönetmenin ilk İngilizce filmi olmasıdır.

Bir Amerikan TV yıldızı olan Donovan’ın ölümünün ardından yıllar önce genç bir hayranı şimdilerde ise yıldız adayı olan oyuncu Rupert Turner’ın yazışmalarını bir röportaj esnasında anımsayıp anlatması ile başlar. Donovan, süper star rolü üstlenmiş bir karakterdir ve özel hayatının gün yüzüne çıkmasını risk olarak gören bir eşcinseldir. Bu yazışmaların ortaya çıkması zamanla hayatını kaybetmiş olan Donavan’a hem de kendi hayatına büyük zarar vermeye başladığını fark eden Rupert Turner’ın hikâyesidir.

‘The Death and Life of John F. Donovan’ Jessica Chastain’in yer aldığı sahnelerin filmden çıkarılmasıyla gündeme gelmişti. Dolan’ın vermesi çok güç bir karar olarak nitelendirdiği kararını duyurduğu açıklamada, Jessica Chastain’e olan hayranlığından bahsetmiş ve kararının nedeni olarak Chastain’in karakterinin hikayenin tonuna uymamasını göstermişti.

‘The Death and Life of John F. Donovan’ın merakla beklenen ilk fragmanına aşağıdaki bağlantııdan göz atabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın