Ana sayfa Haberler Festivaller Toronto Uluslararası Film Festivali’nde Gösterilecek Filmler Açıklandı!

Toronto Uluslararası Film Festivali’nde Gösterilecek Filmler Açıklandı!

Bu yıl 5 Eylül’de başlayacak Toronto Uluslararası Film Festivali‘nin programı genişlemeye devam ediyor. “What We Do in the Shadows” ve “Hunt for the Wilderpeople” filmlerinin yönetmeni Taika Waititi’nin son filmi Jojo Rabbit‘in festival programına eklendiği duyuruldu. İkinci Dünya Savaşı sırasında geçen film hayali arkadaşı Adolf Hitler olan Alamn bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Merakla beklenen filmin kadrosunda Hitler’i canlandıran Taika Waititi’nin yanı sıra Sam Rockwell, Scarlett Johansson, Rebel Wilson ve Stephen Merchant gibi isimler yer alıyor.

Festivalde ayrıca Steven Soderbergh’in The Laundromat filmi, Rian Johnson’ın zengin kadrosuyla dikkat çeken son filmi Knives Out, Tom Hanks’in rol aldığı Fred Rogers biyografisi A Beautiful Day in the Neighborhood yer alıyor.

Scarlett Johansson ve Adam Driver’lı Netflix filmi Marriage Story filmiyle Noah Baumbach, merakla beklenen filmi Joker‘le Todd Phillips, başrolünde Adam Sandler’ın yer aldığı son filmleri Uncut Gems ile Safdie kardeşler de bu yıl Toronto’da olacak.

Uncut Gems

Festivalin zengin programında ayrıca Hugh Jackman’lı Bad Education; kadrosunda Susan Sarandon, Rainn Wilson, Kate Winslet, Mia Wasikowska ve Sam Neill’ın olduğu Blackbird ve Edward Norton’ın yönetmenliği ve başrolünü üstlendiği Motherless Brooklyn yer alıyor.

Dünya prömiyerini Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren Bong Joon Ho filmi Gisaengchung (Parasite) ve Pedro Almodóvar’ın Pain and Glory filmi de TIFF seçkisinde bulunuyor.

Festivalin sanatsal direktörü Cameron Bailey festival programıyla ilgili şunları söyledi: “Yılın en büyük filmlerinden bazıları bu Eylül’de Toronto’da olacak. Galalar ve Özel Sunumlar bölümleriyle festival seyircimize sinemadaki en parlak yapımları göstereceğimiz için çok heyecanlıyız. Yeni programlama ekibimiz, en yüksek profilli iki bölümümüzde dikkat çekici hikayeleri, ünlü film yapımcıları ve üst düzey yetenekleri sunmak için aylarca uğraştı.”

Toronto Uluslararası Film Festivali’nin (TIFF) 2019 yılında yer alan filmler aşağıda yer almaktadır.

Galalar 2019

  • A Beautiful Day in the Neighborhood | Dünya Prömiyeri
    (Marielle Heller, ABD)
  • Abominable | Dünya Prömiyeri
    (Jill Culton, ABD)
  • American Woman | Kanada Prömiyeri
    (Semi Chellas, Kanada)
  • Blackbird | Dünya Prömiyeri
    (Roger Michell, Birleşik Krallık)
Blackbird
  • Clemency | Uluslararası Prömiyer
    (Chinonye Chukwu, ABD)
  • Ford v Ferrari | Kanada Prömiyeri
    (James Mangold, ABD)
  • The Goldfinch | Dünya Prömiyeri
    (John Crowley, ABD)
  • Harriet | Dünya Prömiyeri
    (Kasi Lemmons, ABD)
  • Hustlers | Dünya Prömiyeri
    (Lorene Scafaria, ABD)
  • Joker | Kuzey Amerika Prömiyeri
    (Todd Phillips, ABD)
  • Just Mercy Destin | Dünya Prömiyeri
    (Daniel Cretton, ABD)
  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band | Dünya Prömiyeri (Açılış Gecesi Filmi)
    (Daniel Roher, Kanada)
  • Ordinary Love | Dünya Prömiyeri
    (Lisa Barros D’Sa, Glenn Leyburn, Birleşik Krallık)
Ordinary Love
  • Radioactive | Dünya Prömiyeri (Kapanış Gecesi Filmi)
    (Marjane Satrapi, Birleşik Krallık)
  • The Sky Is Pink | Dünya Prömiyeri
    (Shonali Bose, Hindistan)
  • The Song of Names | Dünya Prömiyeri
    (François Girard, Kanada)
  • True History of the Kelly Gang | Dünya Prömiyeri
    (Justin Kurzel, Avustralya)
  • Western Stars | Dünya Prömiyeri
    (Thom Zimny, Bruce Springsteen, ABD)

Özel Sunumlar 2019

  • A Herdade | Kuzey Amerika Prömiyeri
    (Tiago Guedes, Portekiz)
  • Bad Education | Dünya Prömiyeri
    (Cory Finley, ABD)
Bad Education
  • Coming Home Again | Dünya Prömiyeri
    (Wayne Wang, ABD/Güney Kore)
  • Dolemite Is My Name | Dünya Prömiyeri
    (Craig Brewer, ABD)
  • Ema | Kuzey Amerika Prömiyeri
    (Pablo Larraín, Şili)
  • Endings, Beginnings | Dünya Prömiyeri
    (Drake Doremus, ABD)
  • Frankie | Kuzey Amerika Prömiyeri
    (Ira Sachs, Fransa/Portugal)
  • The Friend | Dünya Prömiyeri
    (Gabriela Cowperthwaite, ABD)
  • Greed | Dünya Prömiyeri
    (Michael Winterbottom, Birleşik Krallık)
Greed
  • Guest of Honour | Kuzey Amerika Prömiyeri
    (Atom Egoyan, Kanada)
  • Heroic Losers (La odisea de los giles) | Uluslararası Prömiyer
    (Sebastian Borensztein, Arjantin/İspanya)
  • Honey Boy | Uluslararası Prömiyer
    (Alma Har’el, ABD)
  • Hope Gap | Dünya Prömiyeri
    (William Nicholson, Birleşik Krallık)
  • How to Build a Girl | Dünya Prömiyeri
    (Coky Giedroyc, Birleşik Krallık)
  • I Am Woman | Dünya Prömiyeri (Özel Sunumlar Açılış Gecesi Filmi)
    (Unjoo Moon, Avustralya)
  • Jojo Rabbit | Dünya Prömiyeri
    (Taika Waititi, ABD)
  • Judy | Kanada Prömiyeri
    (Rupert Goold, Birleşik Krallık)
  • Knives Out | Dünya Prömiyeri
    (Rian Johnson, ABD)
Knives Out
  • La Belle Époque | Kuzey Amerika Prömiyeri
    (Nicolas Bedos, Fransa)
  • The Laundromat | Kuzey Amerika Prömiyeri
    (Steven Soderbergh, ABD)
  • The Lighthouse | Kuzey Amerika Prömiyeri
    (Robert Eggers, ABD)
  • Marriage Story | Kanada Prömiyeri
    (Noah Baumbach, ABD)
  • Military Wives | Dünya Prömiyeri
    (Peter Cattaneo, Birleşik Krallık)
  • Motherless Brooklyn | Uluslararası Prömiyer
    (Edward Norton, ABD)
  • No.7 Cherry | Kuzey Amerika Prömiyeri
    (Lane Yonfan, Hong Kong)
  • The Other Lamb | Dünya Prömiyeri
    (Malgorzata Szumowska, Belçika/İrlanda/ABD)
  • Pain and Glory | Kanada Prömiyeri
    (Pedro Almodóvar, İspanya)
Pain and Glory
  • The Painted Bird | Kuzey Amerika Prömiyeri
    (Václav Marhoul, Çek Cumhuriyeti/Ukrayna/Slovakya)
  • Parasite (Gisaengchung) | Kanada Prömiyeri
    (Bong Joon Ho, Güney Kore)
  • Pelican Blood (Pelikanblut) | Kuzey Amerika Prömiyeri
    (Katrin Gebbe, Almanya/Bulgaristan)
  • The Personal History of David Copperfield | Dünya Prömiyeri
    (Armando Iannucci, Birleşik Krallık)
  • Portrait of a Lady on Fire (Portrait de la jeune fille en feu) | Kanada Prömiyeri
    (Céline Sciamma, Fransa)
  • The Report | Uluslararası Prömiyer
    (Scott Z. Burns, ABD)
  • Saturday Fiction (Lan Xin Da Ju Yuan) | Kuzey Amerika Prömiyeri
    (Lou Ye, Çin)
  • The Two Popes | Kanada Prömiyeri
    (Fernando Meirelles, ABD/Birleşik Krallık/İtalya/Arjantin)
  • Uncut Gems | Uluslararası Prömiyer
    (Benny Safdie, Josh Safdie, ABD)
  • Weathering With You | Kuzey Amerika Prömiyeri
    (Makoto Shinkai, Japonya)
  • While at War (Mientras Dure La Guerra) | Dünya Prömiyeri
    (Alejandro Amenábar, İspanya/Arjantin)

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın