‘Sibel’ Filminden “Sus Payı” Şarkısı Yayında!

Yazan: Gamze Çakan

Damla Sönmez’in başrolünde Erkan Kolçak Köstendil, Emin Gürsoy, Elit İşcan ve Meral Çetinkaya ile birlikte yer aldığı, merakla beklenen ‘Sibel’ filminden “Sus Payı” isimli şarkı yayında. Rap müziğin özgün ismi Pi ve Bassel Hallak’ın ‘Sibel’ için bestelediği “Sus Payı” 8 Şubat’tan itibaren dijital platformlardan dinlenebilir. ‘Sibel’ 22 Şubat’ta sinemalarda!

Eskiden de böyleydim hiç değişmedim ki fakat
Bende sorun yok insanların beyinleriydi sakat

Çevresiyle ıslık diliyle anlaşan genç bir kadının öyküsünün anlatıldığı ‘Sibel’de baş karakterin sessiz haykırışları, Pi’nin film için bestelediği “Sus Payı” adlı parçada kelimelere dökülüyor. Filmi izlediği anda Sibel karakteriyle özdeşleştiğini söyleyen Pi, ‘Sibel’in ve filmin sesi olmanın ona çok gurur verdiğini söylüyor. Kendi doğrularından vazgeçmeyen ve dimdik duran Sibel’in öyküsünden çok etkilendiğini belirten Pi, ‘Sibel’i tüm dünyadaki kadınlara örnek olacak bir öykü olarak görüyor. Filmin Almanya ortak yapım şirketi Riva Filmproduktion etiketiyle dijital platformlarda yerini alan “Sus Payı” Spotify ve iTunes üzerinden dinlenebilir.

Kuşlar kadar özgürüm her dem
Bir gün düşünce kaldığım yerden
Konuşamasam bile daha sesliyim
Kime bağıracağımı biliyorum ama nerden?

“Ben varım ve tam da buradayım!”

Pi, “Sus Payı” şarkısının sözlerini yazma sürecini şöyle anlatıyor:
“Sibel’in sadece ıslık diliyle konuşabilmesine ve toplumdan dışlanmasına rağmen ‘Ben varım ve tam da buradayım’ duruşu beni çok etkiledi. Ve hemen filmin bitiminde kalemimden kağıda aktı sözler. Bu filmin sesi olmak, Sibel’in sesi olmak benim için çok gurur vericiydi. Toplumda değinilmesi gereken bir konuyu işleyen bu film aslında tüm dünyadaki kadınlara örnek nitelikte. Bazen yaşadığımız acı verici olaylar bizi daha güçlü kılar. Aradığımız ışık sadece kendi içimizde saklıdır.”

Pi kimdir?
Sahne ismi Pi olan Pınar Demirkol 1988 yılında İzmir’de doğdu. 2003’ten bugüne müzik serüveni devam eden sanatçı dört underground albüm, birçok dizi ve film jeneriklerinde yer aldı. (Yahşi Cazibe jenerik, Alemin Kralı jenerik, Suda Balık film soundtrack) Şimdilerde solo albümü ve yeni single için stüdyoya kapanan Pi son olarakta “Sibel” filminin özgün şarkısına imza attı.

Pi – sosyal medya hesapları:
https://open.spotify.com/artist/2pVFirbKbzqHUjJx79L6Y9
https://instagram.com/rapangelspi
https://www.youtube.com/channel/UCytKFTXz7ZqUZgbmpIeXRKA

Bir kadının özgürleşme hikâyesini anlatan SİBEL, 22 Şubat’ta Türkiye’de vizyona giriyor.
#özgürlükcesaretister

25 yaşındaki Sibel, Karadeniz’in ıslık diliyle konuşulan, küçük bir köyünde babası ve kız kardeşiyle yaşamaktadır. Çocukluğunda geçirdiği hastalık sebebiyle konuşamayan, çevresiyle ıslık diliyle anlaşan Sibel’in hayatı tarla, orman ve ev arasında geçer. Köyde kendini yalnız ve dışlanmış hisseden genç kadın, gizemli bir kurdun peşindeyken, bir gün ormanda saklanan Ali adında bir yabancıyla karşılaşır. Sibel, Ali’yle iletişim kurmaya başlayınca, içinde gizlenen gücü fark edecektir.

Filmin Künyesi
Yönetmenler: Çağla Zencirci & Guillaume Giovanetti
Senaryo: Çağla Zencirci, Ramata Sy & Guillaume Giovanetti
Oyuncular: Damla Sönmez (Sibel), Emin Gürsoy (Emin), Erkan Kolçak Köstendil (Ali), Elit İşcan (Fatma), Meral Çetinkaya (Narin), Gülçin Kültür Şahin (Feride)
Yapımcılar: Marie Legrand, Rani Massalha, Michael Eckelt, Johannes Jancke, Marsel Kalvo, Nefes Polat, Christel Henon, Lilan Eche

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın