Emin Alper’in Altın Ayı İçin Yarışan Filmi ‘Kız Kardeşler’den Teaser ve Afiş Yayınlandı!

Yazan: Gamze Çakan

7 Şubat’ta başlayan Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı için yarışan Emin Alper’in üçüncü filmi ‘Kız Kardeşler’den festival afişi ve teaser yayınlandı.

Dünya prömiyerini festival kapsamında yarın gerçekleştirecek olan ‘Kız Kardeşler’, sekiz yılın ardından Türkiye’den Ana Yarışma’ya katılan ilk film oldu. Başrollerinde Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Kayhan Açıkgöz, Müfit Kayacan ve Kubilay Tunçer’in yer aldığı film, annelerinin ölümünden sonra birbirinden ayrılarak kasabaya besleme olarak verilmiş üç kız kardeşin yıllar sonra köylerine dönmesini ve sonrasında yaşananları anlatıyor. Yapımcılığını Liman Film ve Nulook Production’ın üstlendiği film, Türkiye-Almanya-Hollanda ortak yapımı.

‘Tepenin Ardı’ ve ‘Abluka’ filmleriyle çok sayıda prestijli festivalden ödülle dönen Emin Alper’in senayosunu da yazdığı ‘Kız Kardeşler’,  Altın Ayı için Fatih Akın imzalı ‘Der Goldene Handschuh’ (‘The Golden Glove’), François Ozon’un ‘Grâce à Dieu’ (‘By the Grace of God’) başta olmak üzere toplam 17 filmle yarışacak.

Başkanlığını bu yıl Juliette Binoche’nin üstlendiği uluslararası jüride ayrıca Justin Chang, Sandra Hüller, Sebastián Lelio, Rajendra Roy ve Trudie Styler yer alıyor. Altın Ayı ve diğer ödüller, Christian Bale, Bill Nighy ve Tilda Swinton gibi çok sayıda ünlü ismin katılacağı 16 Şubat’ta sahiplerini bulacak. Emin Alper’e başarılar dileriz.

‘Kız Kardeşler’in yayınlanan teaser’ına aşağıdaki bağlantıdan göz atabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın