Sacha Baron Cohen Gizlice Borat 2’yi Çekmiş!

Yazan: Gökçe Erdoğan

Sacha Baron Cohen’in, Amerika hakkında haber yapması için ülkeye yollanan Kazakistanlı bir gazeteciyi canlandırdığı ve Larry Charles’ın yönettiği 2006 yapımı Borat: Şanlı Kazakistan Milletinin Çıkarlarını Arttırmak İçin Amerikan Kültürünün İncelenmesi filmi çok büyük başarı sağlamıştı. Toplamda 262 milyon dolar hasılat yapan film aynı zamanda Cohen’e Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre’sini kazandırmıştı.

Son edinilen bilgilere göre geçtiğimiz aylarda Sacha Baron Cohen, bu filmin bir devamını çekmiş. Kendisi son birkaç aydır haber programlarına katılıp çeşitli şakalar yaparak adını duyuruyordu. Haziran ayında da Amerika’daki aşırı sağcı bir grubun Washington’da düzenlediği bir mitinge katılıp sahnede ırkçı söylemler içeren bir şarkı söylemişti. Bir başka söylentiye göre son zamanların en popüler uygulamalarından olan TikTok’ta Borat’taki karakterinin yer aldığı bir video dolaşmakta.

Bütün bunların birleşimi ise aslında Sacha Baron Cohen’in bu süreç boyuncu Borat 2’yi çektiğine işaret ediyor. İkinci filmde, ilk filmin başarısından sonra Borat kendisinin büyük bir film yıldızı olduğunu düşünüyor. Haliyle de toplumun ilgisinden kaçabilmek için başka biri gibi davranarak röportajlarına devam ediyor.

Borat
Borat

Kısıtlı bir gruba test gösterimi yapılan film günümüz Amerikan politikasıyla ilgili çok fazla detay içeriyor. Söylenenlere göre, Donald Trump ve Jeffrey Epstein’ın aralarındaki ilişki, Covid-19 gibi güncel olaylar filmin ana konusunda yer alıyor. Bu yüzden de, Kasım ayında başkanlık seçimine gidecek Amerika’nın iç politikasındaki dengeleri değiştirebileceği bile tahmin ediliyor.

Henüz filmi kimin yönettiği ve hangi stüdyonun çektiği belirsiz. Şimdilik, hem konusu hem de pandemi şartlarından ötürü fiziksel olarak sinemalarda gösterime giren filmlerin az olması sebebiyle dijital bir platformda yayınlanabileceği tahmin ediliyor. Yayınlanma tarihi açısından yine bir bilgi olmasa da seçimlere olabilecek etkisi sebebiyle Kasım’a yakın bir tarihte gösterime gireceği düşünülüyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın