Pembe Hayat KuirFest İstanbul Macerasına Dopdolu Bir Programla Veda Ediyor!

Yazan: Gamze Çakan

26, 27, 28 Ocak tarihlerinde, IDEA Kadıköy, Tasarım Atölyesi Kadıköy ve Tütün Deposu‘nda takipçileriyle buluşan festival, bugün etkinlik ve film gösterimleriyle dikkat çekiyor.

Bugünkü programın toplumsal cinsiyet odaklı hafıza yürüyüşleriyle şehrin görünür olmayan hafızalarının izini sürmek üzere yola çıkan ‘Cins Adımlar’ ile açıldı.

KuirFest güne ‘Ah Sanal Dünya!’ ile devam edecek. LGBTİ sosyal medya fenomenlerinin konuk olacağı ‘Ah Sanal Dünya!’ ile sosyal medyayı aktif kullanan ve kitlelere ulaşmış LGBTİ+’ların sürece nasıl başladıkları, sosyal medyayı nasıl kullandıkları konuşulacak. Aynı zamanda sosyal medyada açık kimlikli ve görünür olmanın yarattığı olumsuz/olumlu yanlar enine boyuna tartışılacak. Etkinliğin mekanı Tasarım Atölyesi Kadıköy olarak değiştirildi.

Festivalde gün boyu Türkiye’den ‘Kuir Kısalar’ ve ‘Alışın Buradayız’ kısa seçkileri ile, “Kuir Diziler”den ‘O’nun Hikayesi’, “Kuir Belgeseller”den Berlin Film Festivali Teddy ödüllü ‘Havadan Sudan’, “Gökkuşağının Altında” bölümünden KuirFest izleyicisiyle ilk kez buluşacak olan ‘Acayip Aşk’, Kate Millett imzalı ‘Üç Hayat’ ve “Sansürün Sınırın Ötesinde: Ermenistan LGBTİ Sineması” seçkisinden ‘Kayısı Bahçeleri’ gösterilecek.

İstanbul semalarını gökkuşağı renklerine boyayan Pembe Hayat KuirFest’in son gününü kaçırmayın!

Filmler hakkında ayrıntılı bilgi için: www.pembehayatkuirfest.org

KADIKÖY İDEA

14.00 AH SANAL DÜNYA!
15.30 Türkiye’den Kuir Kısalar
18.30 O’nun Hikayesi
20.30 Havadan Sudan

TASARIM ATÖLYESİ KADIKÖY

14.30 Alışın Buradayız Kısa Seçkisi
16.00 Acayip Aşk
18.00 Kayısı Bahçeleri
20.00 Üç Hayat

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir