Pedro Almodóvar’ın Yeni Filmi “Madres Paralelas”ın Kadrosu Belli Oldu

Yazan: Elif Türkan Erışık

Sinema sektörünün, pandemi sürecinden eşi görülmemiş derecede olumsuz etkilenmesine rağmen, yeni uzun metraj filmi Madres Paralelas üzerinde çalışmaya devam eden Pedro Almodovar, projenin yapım sürecine başlamaya hazır. Variety‘nin haberine göre, başrolünde Penelope Cruz’un olduğu filmin kadrosunda The Machinist filminden tanıdığımız Aitana Sanchez Gjion ve Almodovar’ın Pain and Glory ile Women on the Verge of a Nervous Breakdown filmlerinde oynamış Julieta Serrano bulunuyor. Milena Smit ve Rossy de Palma da kadroya katılan yeni isimler arasında yer alıyor.

Madres Paralelas

Üç farklı anneyi canlandıracak olan Cruz, Sanchez-Gjion ve Smit’e, filmin erkek ana karakteri canlandıran Israel Elejal de eşlik ediyor. Aynı günde doğum yapan üç farklı kadını konu alan Madres Paralelas, bu kadınların anneliklerinin ilk iki senesiyle nasıl baş ettiklerinin hikayesini anlatıyor. Senaryoyu yazarken kusurlu annelerden esinlenen Almodovar, yeni filmiyle annelik ve aile üzerinden kadınların dünyasını filme yansıtmaya geri döndüğünü söylüyor.

Filmografisinde pek çok anneye yer verdiğine de değinen Almodovar, yeni projesindeki annelerin öncekilerden farklı olduğunu, “Madres Paralelas şiddetli bir dram filmi olacak. En azından öyle umuyorum” sözleriyle de belirtiyor. Filmin yapım öncesi sürecinin yakın zamanda başlaması bekleniyor. Çekimlere ise martta başlanabileceği öngörülüyor. Bu da bir ihtimal, Madres Paralelas’ı bu yılın sonuna doğu izleyebileceğimiz anlamına geliyor. Fakat sinema sektörünün şu andaki durumu göz önünde bulundurulursa, filmin 2022’deki büyük film festivallerinden birinde gösterime girmesi daha muhtemel.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir