Nebahat Öğretmenin Hikayesi “Servis” 42. Clermont-Ferrand Uluslararası Kısa Film Festivali’nin Uluslararası Yarışması’nda!

Yazan: Ayşe Ebru

Anadolu’daki bir köy okuluna yeni atanmış Nebahat Öğretmen’in hikayesini anlatan “Servis”, 31 Ocak – 8 Şubat tarihleri arasında Fransa’da gerçekleşecek 42. Clermont-Ferrand Uluslararası Kısa Film Festivali’nin Uluslararası Yarışması kategorisinde yer alacak.

Ulusal ve uluslararası film festivallerinden birçok ödül ve övgü alan “Servis” filmi dünyanın en prestijli kısa film festivallerinden Clermont-Ferrand Uluslararası Kısa Film Festivali’ne başvuran 9193 film arasından seçildi. Film, Uluslararası Yarışma bölümünde 80 film ile birlikte “Büyük Ödül” için yarışarak Türkiye’yi temsil edecek.

Senaristliğini ve yönetmenleğini Ramazan Kılıç’ın üstlendiği “Servis”, Anadolu’daki bir köy okuluna yeni atanmış olan kadın bir öğretmenin hiç araç kullanmayı bilmediği halde öğrencilerinin okula daha rahat gidebilmeleri için servis şoförlüğü yapmaya karar vermesini konu alıyor. Çocuk sevgisiyle, öğrenmeye ve öğretmeye olan azmiyle dolu olan Nebahat’in sonunda minibüsü sürmeyi öğrenmesi ve başından geçen olayları Ezgi Ay, Muttalip Müjdeci, Hüseyin Yıkılmaz ve Doğan Dağ canlandırıyor.

Öğrencilerini evlerine güvenli ve sıcak bir şekilde götürebildiği için yaşadığı mutluluğun hikayesiyle izleyenleri etkileyen film, festival yolculuğunu sürdürecek.

Filmin Künyesi

Ülke / Country: Türkiye
Yapım Yılı / Production Year: 2019
Süre / Duration: 14:00
Yönetmen / Director: Ramazan Kılıç
Senaryo / Screenplay: Ramazan Kılıç
Yapımcı / Producer: Ramazan Kılıç
Uygulayıcı Yapımcı / Line Producer: Betül Durdu
Görüntü Yönetmeni / Director of Photography: Dilşat Canan
Kurgu / Editing: Abdullah Enes Ünal
Sanat Yönetmeni / Art Director: Rabia Kip
Müzik / Music: Ahmet Kaya
Ses Tasarım ve Final Miksaj / Sound Design and Final Mix: İlker Rukan
Görsel Efektler ve Renk / Visual Effects and Color Correction: Barış Ziya Çelik
Oyuncular / Casting: Ezgi Ay, Muttalip Müjdeci, Hüseyin Yıkılmaz ve Doğan Dağ
Yardımcı Yönetmen / 1st Assistant Director: Ayşen Öztekin
Ses / Sound: İbrahim Kahraman
Işık / Gaffer: Murat Çetin
Makyaj / Make-up: Kübra Bilgin

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir