Miyazaki Sevenler Dikkat! Studio Ghibli 2020 için 2 Yeni Film Yapmaya Hazırlanıyor!

Yazan: Gaye Taşkan

Japon sinemasının çok sevilen anime filmleri Spirited Away, My Neighbour Totoro, Princess Mononoke gibi kült yapımların altına imza atan Studio Ghibli, son zamanlarda hayranlarına harika haberler verdi. Ünlü yönetmen Hayao Miyazaki’nin 2020’de iki film üzerinde çalıştığını duyurdu. Görünüşe göre, Studio Ghibli yeni yıla harika bir başlangıç yapacak.

Yayınladıkları mesaj ise şu şekilde

Herkese mutlu yıllar.
Bizlere devam eden desteğinizi takdir ediyoruz., Kabuki ve diğer sahne uyarlamaları, Ghibli Park’ın resmi duyurusu, yurtdışı pazarlara yönelik birçok aktif gelişme göz önünde bulundurulduğunda geçtiğimiz yıl Studio Ghibli için kötü bir yıl değildi. Bununla birlikte, Japonya ülkesi şiddetli yağmur ve tayfunlar gibi birçok doğal afet gördü ve bu korkunç olayların ardından hala yaşayan birçok insanı düşünmek bizi üzüyor. Etkilenen kişilere içten başsağlığı dileklerimizin yanı sıra normal yaşam tarzlarına hızlı bir şekilde iyileşmek için bir dua ediyoruz. Çin burçlarında, 2020 sıçan yılıdır. Sıçanlar çok sayıda yavru üretir ve bu nedenle onlar hasat tanrısının hizmetkârlarının refahının bir sembolü olarak görülürler. Bunun, toplumun durgun ruh halinin yeniden canlandırıldığı ve gelecek için büyük umut sağlayan bir yıl olacağını umuyoruz. Şu anda iki yeni film projesi üzerinde çalışıyor. Ayrıca, Ghibli Park’ın inşası hız kazanıyor, bu yüzden bu yıl sizin için çok heyecan verici güncellemeler yapacağımızı düşünüyoruz. Studio Ghibli, 6 Ocak Pazartesi günü işe geri dönecek. 2020 boyunca stüdyomuza ve prodüksiyonlarımıza sürekli desteğinizi bekliyoruz.
1/1/2020
Studio Ghibli

Tema Parkı Planı

Studio Ghibli Tema Parkı 2020’de Açılacak!

Son uzun metrajlı filmi Rüzgar Yükseliyor’un yayınlanmasından bu yana 6 yıl geçen ünlü yönetmen Hayao Miyazaki’nin 2013 yılından sonraki ilk filmi sevenleri tarafından ilgi ile beklenmekte. Stüdyo İki filmden birinin adının How Do You Live? olduğunu doğruladı. Filmin, 15 yaşındaki bir kahramanın ve amcasının hayatına odaklanması bekleniyor. Aynı zamanda anime sevenler için büyük bir cazibe merkezi olması beklenen Japonya’nın Nagakute şehrinde inşası devam eden Studio Ghibli Tema Parkı’nın 2020’de açılacağı duyruldu. Tema parkın kapsamında “My Neighbor Totoro” evi, Howl’un Yürüyen Şatosu, Whisper of the Heart’ın antika dükkanı, Mononoke’nin köyü hatta Dondoko Ormanı’nın bulunacağı belirtiliyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın