Killing Eve 3. Sezon Başlamadan 4. Sezon Onayı Aldı!

Yazan: Zehra İncecik

BBC America için Sid Gentle Films tarafından üretilen İngiliz casus gerilim televizyon dizisi Killing Eve; suikastçı Villanelle’i (Jodie Comer) yakalamakla görevli İngiliz istihbarat araştırmacısı Eve Polastri’yi (Sandra Oh) anlatıyor. Birbiriyle takıntılı hale gelen bu iki kadın arasındaki zorlu kovalamaca izleyiciyi kendisine çekiyor.

Çok beğenilen drama, 2021’de izleyici karşısına tekrar çıkacak. 3. sezonun ilkbaharda yapılan prömiyerinden aylar önce dizinin 4. sezonun çekileceği haberi geldi. Luke Jennings’in kitaplarından uyarlanan dizide, her sezonda farklı bir kadın showrunner yer aldı. Phoebe Waller-Bridge dizinin ilk sezonunu kaleme aldı. 3. sezonu ise Suzanne Heathcote, baş yazar Emerald Fennell’den devraldı. 4. sezonun sorumluluğunu ise yeni bir kadın yazar üstlenecek fakat hâlâ açıklanmadı.

AMC Networks Entertainment Group ve AMC Studios başkanı Sarah Barnett “Killing Eve’e nasıl büyük bir güven duymazdık? Her büyük ödül töreninde kazandı ve altı yıldır ABD televizyonunda en çok büyüyen şov oldu. Dizinin böyle içselleştirilmesinin nedeni ise hayatın içinden parlak kadınlar; Phoebe Waller-Bridge, Emerald Fennell, Sandra Oh, Jodie Comer, Fiona Shaw ve onun vaftiz annesi, yapımcı Sally Woodward Gentle. 3 sezonun baş yazarı Suzanne Heathcote; Eve, Villanelle ve Carolyn’i her zamankinden daha heyecanlı ve şaşırtıcı yerlere götürüyor. Hayranlarımız hayal kırıklığına uğramayacak.” dedi.

Yapımcı Sally Woodward Gentle ise “Olağanüstü yolculuğumuza devam edebileceğimiz için çok heyecanlıyım. Muhteşem aktörler, yazarlar, yönetmenler ve prodüksiyon ekibi… Bu kadar erken toplanmış olmamız, bunun kanıtıdır. Böyle özverili insanlarla çalıştığımız için son derece şanslıyız.”

İngiliz aktris Jodie Comer, Villanelle olarak gösterdiği performansı ile geçen yıl BAFTA ve Emmy kazandı. Sandra Oh ise Polastri rolü ile Altın Küre aldı. Dizi İngiltere’de BBC yayın hizmeti iPlayer’da yayınlanan, 40.4 milyon izlenme ile 2019’un en çok izlenen dizisi oldu.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın