Martin Scorsese’nin ‘The Irishman’ Filminden İlk Teaser Yayınlandı!

Yazan: Gamze Çakan

Netflix, Akademi Ödülleri’nin takdim edildiği pazar günü Martin Scorsese’nin merakla beklenen filmi ‘The Irishman’den ilk teaser’ı yayınladı. Robert De Niro ve Al Pacino’nun ‘The Godfather’, ‘Heat’ ve ‘Rightheous Kill’den sonraki dördüncü işbirliği olan ‘The Irishman’ ayrıca Martin Scorsese ve Robert De Niro’nun birlikte çalıştığı dokuzuncu film.

Charles Brandt’in 2004 tarihli “I Heard You Paint Houses.” kitabından uyarlanan film, ünlü gangster Jimmy Hoffa’nın ortadan kaybolmasından sorumlu olduğu iddia edilen tetikçisi Frank Sheeran’ı merkezine alıyor. Brandt’in, kitapta Jimmy Hoffa’nın 1975 yılında kaybolması, Joey Gallo’nun ölümü ve J.F.K.’in suikastini anlattığı kitabın ne kadarının filme uyarlandığı ise merak konusu. Kitabın “I Heard You Paint Houses” (“Ev boyadığını duydum”) ismi ise, Hoffa’nın Sheeran’a söylediği insanları öldürdüğü ve kanlarıyla evlerin duvarlarını boyadığı anlamına gelen cümlesine atfen konulmuş.

Jimmy Hoffa’yı Al Pacino’nun canlandırdığı filmde Frank Sheeran rolünde ise Robert De Niro yer alıyor. Filmin kadrosunda ayrıca, Joe Pesci, Harvey Keitel, Ray Romano, Anna Paquin ve Bobby Cannavale bulunuyor. Sheeran’ı canlandıran De Niro’nun hem günümüzdeki hem de geçmişteki halini gösteren film, oyuncuyu gençleştirdiği pahalı teknoloji ve 100 ila 125 milyon dolarlık bütçesiyle çok konuşulmuştu. Filmin yapımcılarından olan Gaston Pavlovich’in bütçenin 125 milyondan daha da fazla olabileceği açıklaması da o dönem ses getirmişti.

The Irishman’in editörü Thelma Schoonmaker’ın, “The Irishman, insanların düşündüğünün aksine bir Goodfellas değil. Değil işte. Goodfellas değil. Tamamiyle farklı ve muhteşem. Herkes bayılacak. Ama lütfen Goodfellas olduğunu düşünmeyin, çünkü değil.” sözleriyle bize Goodfellas olmadığını defalarca hatırlattığı filmin, nasıl olacağı ise merak konusu.

Arka planda “I understand you’re a brother of mine” (“Anlıyorum ki sen benim kardeşimsin”), “Yeah, yeah, glad to meet ya.” (“Evet, evet, tanıştığımıza memnun oldum”) ve “I heard you paint houses” (“Ev boyadığını duydum”) cümlelerinin duyulduğu teaser, filmden bir görüntü içermiyor.

Sonbaharda Netflix’te yayınlanması beklenen ‘The Irishman’in Netflix tarafından yayınlanan teaser’ına aşağıdaki bağlantıdan göz atabilirsiniz.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir