Ana sayfa Haberler Diziler Luther’ın 5. Sezon Çekimleri Önümüzdeki Ay Başlıyor!

Luther’ın 5. Sezon Çekimleri Önümüzdeki Ay Başlıyor!

Son sezonu iki sene önce yayınlanan ve başrolünde ünlü oyuncu Idris Elba‘nın yer aldığı BBC dizisi ‘Luther’ beşinci sezonuyla ekranlara geri dönüyor.

Dizinin yaratıcısı Neil Cross, Deadline ile yaptığı röportajda ‘Luther’ın yeni sezon çekimlerinin yakın zamanda başlayacağını duyurdu. Cross açıklamasında, “Şu an hazırlık aşamasındayız ve kadroyu belirliyoruz ve Ocak ayında çekimlere başlıyoruz. Bazı nedenlerden dolayı, çekimler kış mevsiminde olacak gibi görünüyor.”

Idris Elba’nın John Luther’ı canlandırdığı ‘Luther’, bir yandan Londra’nın en sapkın suçlularını yakalamaya çalışırken diğer yandan da iç çatışmalarıyla yüzleşen bir polis memurunun etrafında gelişen olayları anlatıyor. İki bölümden oluşan dördüncü sezonu 2015 sonunda yayınlanan dizi yeni sezon onayını Haziran ayında almış, Idris Elba da diziye dönüş yapacağını duyurmuştu.

Neil Cross ayrıca ‘Luther’ın öyküsünün bir film projesiyle tamamlanacağı söylentilerine de cevap verdi. Dizinin sinemaya uyarlanmasının halen gündemde olduğunu söyleyen Cross, “Bu sezonun son olacağını düşünüyoruz. Idris’in çok yoğun ve başarılı bir kariyeri var, ancak dizi bittiğinde onu çok özleyeceğiz. O yüzden onu geri getirmek için yeni fikirler üretmeye başlıyorum.” sözleriyle beşinci sezonun bir son olmayacağı konusunda yeşil ışık yaktı.

‘Luther’ın beşinci sezonunun yayınlanma tarihi henüz belli değil. Gelişmeler oldukça sizinle paylaşacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın