Kenneth Lonergan’ın ‘Manchester By The Sea’ Filmine Ait İlk Fragman Yayınlandı!

Yazan: Gamze Çakan

2005 yılında ‘Margaret’ filmini çekmeye başlayan Kenneth Lonergan’ın çekimlerin tamamlanmasının ardından yapım sonrası süreci uzun tuttuğu gerekçesiyle pek çok dava ile karşı karşıya kalmış ve filmin vizyona girmesi dört yıl gecikmeyle 2011 yılında mümkün olmuştu. O tarihten bu yana neredeyse 10 yıl boyunca hiçbir film çekmeyen Lonergan uzun süren sessizliğini ‘Manchester By The Sea’ filmiyle bozdu. Ne yazık ki gelenek bozulmadı ve başrol için Matt Damon’ın düşünüldüğü film, oyuncunun ‘The Martian’ filminin çekimlerinden önce kısıtlı zamanı olduğu gerekçesiyle rolü reddetmesi üzerine sekteye uğrama tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Neyse ki Matt Damon yakın arkadaşı Casey Affleck’i önererek yapım ekibini büyük bir dertten kurtardı ve ‘Manchester By The Sea’ sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

Film, erkek kardeşinin ölümünden sonra doğduğu kasabaya geri dönen bir adamın hikayesini anlatıyor. Baş karakter Lee Chandler, Boston apartmanlarında işçilik yapan kendi halinde bir adamdır. Tek kardeşinin ani ölümüyle yıkılan Lee, yas tutmaya vakit bulamadan 16 yaşındaki yeğeninin yasal vasisi olduğunu öğrenir. Kardeşini kaybetmek ve ergenlik çağında bir gencin sorumluluğunu almak yetmezmiş gibi Lee’nin kasabaya dönüşü geçmişle ilgili bir trajediyi de gün yüzüne çıkaracaktır.

Lee Chandler’ı Casey Affleck canlandırırken, kardeşini Kyle Chandler ve yeğenini ise Wes Anderson’ın ‘Moonrise Kingdom’ ve ‘The Grand Budapest Hotel’ filmlerinde rol alan Lucas Hedges canlandırıyor. Kadroda ayrıca Lee’nin eşini oynayan Michelle Williams bulunuyor.

Vizyon tarihi 18 Kasım 2016 olan filmin ilk fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın