Juno | Jason Reitman

Yazan: Zeynep Demir

Juno

Yönetmen: Jason Reitman
Senaryo: Diablo Cody
Oyuncular: Elliot Page (Juno MacGuff), Michael Cera (Paulie Bleeker), Jennifer Garner (Vanessa Loring), Jason Bateman (Mark Loring), Allison Janney (Bren MacGuff), J.K. Simmons (Mac MacGuff)
Türü: Komedi, Dram
Yapımcı Firma: Fox Searchlight Pictures, Mandate Pictures, Mr. Mudd
Yapım Yılı: 2007
Ülkesi: ABD
Süresi: 96 dakika

Filmin Fragmanı:
16 yaşındaki Juno (Elliot Page) yakın arkadaşı Paulie (Michael Cera) ile tek seferlik yakınlaşmasının ardından hamile kaldığını öğrenir. Bebeği doğurup evlatlık olarak vermeye karar veren genç kız, bir yandan çocuğuna uygun bir aile ararken diğer yandan Paulie ile ilgili hislerini yeniden gözden geçirmeye başlar. Bir anda bütün hayatı değişen Juno hem kendisinin hem de bebeğinin geleceği için doğru adımları atabilecek midir?

Juno

Yönetmen Jason Reitman’ın ikinci filmi, değindiği konular yüzünden politik bir film olarak algılansa da, asıl teması bireyin hayatının sorumluluğunu alması üzerine kurulu. Uluslararası Toronto Film Festivali’ndeki ilk gösterimiyle ayakta alkışlanan film, kısa sürede yüksek popülarite kazanarak daha geniş çapta gösterim şansı bulmuş.

Juno

Ödüller:

2008 Oscar Ödülleri – “En İyi Orijinal Senaryo”
2008 BAFTA Ödülleri – “En İyi Orijinal Senaryo”
2008 AFI Ödülleri – “Yılın Filmi”

Filmin Fragmanı:

Filmden Replikler:

Şahsi fikrime göre yapabileceğin en iyi şey, seni sen olduğun için sevecek birini bulmak. Keyifli, keyifsiz, çirkin, güzel, yakışıklı, elindeki her neyse. 
İnsanlığa olan inancımı kaybediyorum sanırım.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir