Tom Hardy ‘Fonzo’ Filminde Al Capone’u Canlandıracak!

Yazan: Gamze Çakan

İlk filmi ‘Chronicles’ ile tüm dikkatleri üzerine çeken Josh Trank, geçtiğimiz yıl yönettiği ‘Fantastic Four’un başarısız olmasının ertesinde Star Wars spin-off’u olan Boba Fett projesinden de ayrılmak zorunda kalmıştı. Bir yılı aşkın aranın ardından yönetmen, sessizliğini ‘Fonzo’ filmiyle bozuyor.

Josh Trank’in senaryosunu da yazdığı ‘Fonzo’, ünlü Amerikan gangster Al Capone’un son günlerini anlatıyor. Daha önce Rod Steiger (‘Al Capone’), Robert De Niro (‘The Untouchables’), Stephen Graham (‘Boardwalk Empire’) başta olmak üzere defalarca kez canlandırılan Al Capone’a, bu kez Tom Hardy hayat veriyor.

Şu sıralar yapım öncesi süreçte olan ‘Fonzo’ Chicago’ya hükmeden acımasız iş adamı ancak daha sonra Elliot Ness tarafından vergi kaçakçılığı yaptığı gerekçesiyle tutuklanan Al Capone’u anlatıyor. Yaklaşık on yıllık mahkumiyetin ardından demans hastalığına yakalanan Al Capone, acımasızlıkla dolu geçmişi yeniden yaşamaya başlar.

Yapımcılığını ünlü yönetmen Quentin Tarantino ile olan işbirliğiyle tanınan Lawrence Bender ile Addictive Pictures film şirketinden Russell Ackerman ve John Schoenfelder’ın üstlendiği ‘Fonzo’nun dağıtım haklarının satışı ise yaklaşan Amerikan Film Pazarı’nda gerçekleştirilecek.

Projenin uluslararası dağıtım hakları satışını üstlenen Bloom şirketinden Alex Walton filmle ilgili olarak şunları söyledi. “İnkar edilemez bir yeteneğe sahip olan Tom Hardy ve Josh Trank’in yer aldığı ‘Fonzo’, ünlü Amerikan gangster Al Capone hakkındaki gerçeklerle efsaneleri bir araya getiriyor.”

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir