İstanbul Lisesi 7. Liselerarası Kısa Film Festivali

Yazan: Ulaş Bahçetepe

Türkiye’nin seçkin okullarından olan İstanbul Lisesi 6 sene önce düzenlemeye başladığı, Türkiye’deki lise öğrencileri arasında düzenlenen ilk ulusal kısa film yarışması olma özelliğine sahip olan Liselerarası Kısa Film Yarışması’nı bu sene de tüm Türkiye genelinde devam ettiriyor. Amacı öğrencilere genç yaştan sinema sevgisi kazandırarak Türk sinemasının geleceğine katkıda bulunmak olan yarışma, genç yönetmen adaylarına fırsatlar sunuyor. İstanbul Lisesi Liseler Arası Kısa Film Yarışması tüm lise öğrencilerini film çekmeye davet ediyor. Sinema çevreleri tarafından büyük takdir gören yarışma, geçtiğimiz sene, Isparta’dan Sinop’a; İzmir’den Gaziantep’e, ülkemizin dörtbir yanından gelen 116 kısa filme ev sahipliği yaptı.

Yarışma Jürisinde; yönetmen Selim DEMİRDELEN, yönetmen Yeşim TABAK, senaryo yazarı ve yönetmen Ümit ÜNAL, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Genel Müdürü Kemal KAFADAR, İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ceyhan KANDEMİR, sinema eleştirmeni ve yazar Yekta KOPAN, sinema eleştirmeni ve yazar Ceylan ÖZÇELİK, oyuncu Bennu YILDIRIMLAR, oyuncu Erkan CAN, oyuncu Ruhi SARI, oyuncu Güven KIRAÇ, oyuncu Pelin BATU ve CNBC-E Dergisi sinema editörü Süha KALKIVİK yer alıyor. Yarışma birinciye 3CCD kamera, ikinciye dijital fotoğraf makinesi, üçüncüye IPOD ve mansiyon olarak DivX DVD Oynatıcı gibi çeşitli ödüller veriyor.

Yarışmanın son katılım tarihi 10 Mayıs 2010. Yarışma sonuçları, genç sinemacı öğrencilerin ustalar ile bir araya geleceği ve ödüllerin sahiplerini bulacağı, Haziran ayında yapılacak olan Festival Gecesiyle son bulacaktır.
Yarışma süreci, katılım şartları, ön başvuru ve iletişim için tüm bilgi ve gelişmelere İstanbul Lisesi Sinema Kulübü internet sitesinden ulaşmak mümkün.

www.ielsinema.com
Okul Telefonu: 0(212) 514 15 70

İstanbul Lisesi Sinema Kulübü

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın