“Gelin” Filmine Amerika’dan “En İyi Korku Filmi” Ödülü

Yazan: Ayşe Ebru

Geçtiğimiz günlerde 50.’si düzenlenen Güney Amerika Film ve Sanat Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. Festivalde ülkemizi temsil eden “Gelin” adlı film “En İyi Korku Filmi” ödülünü alırken filmin başrolünde yer alan İrem Kök ise “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünün sahibi oldu.

Yapımcılığını Karavan Film’in üstlendiği “Gelin”in yönetmen koltuğunda ise Berkay Berkman oturuyor. İrem Kök, Necla Kondak, Tolunay Yıldızhan, Alp Taş, Dilan Ural, Derviş Kızıl gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı filmin senaryosu İrem Kök’e ait. Film, 28 Ocak 2022’de Türkiye genelinde vizyona girmeye hazırlanıyor.

Gelin filminin konusu kısaca şöyle; Sosyal medyanın gündemine düşen gelinlikli kız videosu, medya patronu Saadettin Bey’in ilgisini çeker ve bu olayı araştırmak için bir ekip görevlendirir. Ruhani bir varlıkla evli olduğunu iddia eden bu gelinin bulunduğu köye giden ekip, Ecrin ve tuhaf ailesinin misafiri olacaktır. Beklenmedik sebeplerden ötürü geceyi köyde geçirmek zorunda kalan ekibi korkunç dakikalar beklemektedir.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir