Atakan Şatıroğlu’nun “Boş” Filmine Amerika’dan Ödül

Yazan: Ayşe Ebru

Amerika’nın Las Vegas kentinde düzenlenen Vegas Movie Awards’da bu yıl, yapımcılığını Ayhan Işık Production & Kuyu Yapım’ın üstlendiği, yönetmenliğini ise Atakan Şatıroğlu’nun yaptığı “The Empty” (Boş) adlı film, “En İyi Bağımsız Film” dalında ödüle layık görüldü.

Luigi Pirandello’nun “Ağzı Çiçekli Adam” adlı eserinden sinemaya uyarlanan filmin sinopsisi şu şekilde:

The Empty filmi, Luigi Pirandello’nun “Ağzı Çiçekli Adam” adlı ölümsüz eserinden sinemaya uyarlanmıştır. Film, Ephitelioma adlı ölümcül hastalığa yakalanmış bir adamın eşine ve tüm insanlığa vedasını konu alır. Bu veda sürecini geride bıraktığı bir intihar videosuyla süsleyen Mikail, kameraya kart koymadığı için tüm yaşam hikayesi aslında boşa gitmektedir.

Bir oyuncu ile tek mekanda geçen ve çekimleri İzmir Bornova’da tamamlanan filmin müziği ise “Fırtınam” adlı şarkısıyla Hayko Cepkin’e ait. Avrupa ve Amerika’da festival yolculuğuna devam edecek olan Boş (The Empty), ayrıca, İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen Roma Uluslararası Film Festivali’nde, yönetmen Atakan Şatıroğlu “En İyi Film” , Oyuncu Berkay Berkman “En İyi Aktör” ve Kerem İnci “En İyi Ses Tasarımı” dallarında ödüle layık görüldü.

Joe Russell, Kenny Hotz, Zach Tomson, Simon Merrells, Michael Schilf, Sergio Barbasso gibi Amerikan sinema sektörünün önde gelen isimlerinin jürisinde yer aldığı festivalde Oscar ödüllü projelerin arasında yer almasıyla dikkat çekiyor. Aynı festivalde filmin başrolünde yer alan Berkay Berkman da, En İyi Aktör Onur Ödülü’nün sahibi oldu.

Boş (The Empty)

Yönetmen-Senarist: Atakan Şatıroğlu
Yapım: Ayhan Işık Production&Kuyu Yapım
Oyuncu: Berkay Berkman
Görüntü Yönetmeni: Fatih İris
Sanat Yönetmeni: Nil Yüzbaşıoğlu
Müzik: Hayko Cepkin

Ses Tasarım: Kerem İnci
Kamera: Rıdvan İnce
Ses: Barış Hasret Topçu
Yardımcı Yönetmen: Derviş Kızıl
Reji Asistanı: Ayça Dilsiz

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın