Gece Melek ve Bizim Çocuklar | Atıf Yılmaz

Yazan: fırat yaşar

Gece, Melek ve Bizim Çocuklar

Yönetmen: Atıf Yılmaz
Senaryo:Yıldırım Türker
Oyuncular: Derya Arbaş (Serap), Deniz Türkali (Melek), Uzay Heparı (Hakan), Deniz Atamtürk (Arif), Kaan Girgin (Arabadaki genç), Ceyhan Fırat (Beyza)
Türü:Drama
Yapımcı Firma: Yeşilçam Film
Yapım Yılı:1993
Ülkesi: Türkiye
Süresi: 97 dakika

Filmin Konusu:
Beyoğlunun arka sokaklarında yaşayıp hayat kadınlığı yapan Serap bir gece umulmadık şekilde travesti olan Arif’le tanışır. Arif’e acıyarak evinde misafir eden Serap ertesi gün paralarının sakladığı yerde olmadığını görünce yıkılır ve Arif’in peşine düşer. Arif’i aradığı gece Hakan adındaki gençle tanışır ve birlikte Arif’i aramaya koyulurlar. Arif’i bulurlar fakat Serap Arif’in mazeretlerini dinledikten sonra ona kötü davranmaz hatta evini ona açar.

Gece, Melek ve Bizim Çocuklar

Gece, Melek ve Bizim Çocuklar

Genç Hakan ise Serap’tan ilk gördüğü andan itibaren etkilenmiştir. Serap’ın gönlünü yoğun uğraşlardan sonra elde eder. Serap birgün bu hayattan kurtulmayı ve hep hayalini kurduğu zengin yaşamlara adım atmayı düşlesede Hakan’a git gide bağlanmaktadır. Daha sonra bu aileye çok sevdiği adam tarafından hor görülmüş ve sokağa atılmış Melek adında yaşlı bir hayat kadını daha katılır. Herbiri kendi hayatlarının sorgulaması içersinde yanyana yaşamaya başlarlar. Ama herkes adına öğrenilen gerçekler bu kişileri bir arada tutan bağları kopmaya zorlamaktadır.

Gece, Melek ve Bizim Çocuklar

Yönetmenliği Atıf Yılmaz’a ait olan ve senaryosunu Yıldırım Türker’in yazdığı “Gece Melek ve Bizim Çocuklar” , Beyoğlu’nun kasvetli arka sokaklarında yaşanan ilginç bir aşkı konu alırken, dönemin Beyoğlu’sunun sert, karanlık ve acımasız atmosferini gözler önüne seriyor.

Filmin Ödülleri:

1994 Antalya Altın Portakal Film Festivali: “En İyi Laboratuar”
1994 Magazin Gazetecileri Derneği Ödülleri: “En İyi Film”

Filmin Fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=YbV6Uy1JuAM&t=7s

2 yorum

gurkan 08 Şubat 2009 - 21:57

Filmi de mi varmış bunun. 🙂

Ben bunu Gökhan Kırdar’ın şarkısı olarak biliyorum. Film şarkısı mı yoksa o..? 🙂

Bilen birileri varsa cevap bekliyorum.

Cevapla
aslı 03 Ağustos 2009 - 13:48

Evet o film için yapılmış bir şarkı.

Cevapla

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir