Frank Ocean İlk Sinema Projesi İçin A24 ile Anlaşmaya Hazırlanıyor

Yazan: Elif Türkan Erışık

En son 2016’ya Blonde albümüyle damga vuran Grammy ödüllü müzisyen Frank Ocean bu kez yönetmen koltuğuna oturmaya hazırlanıyor. Bildirilenlere göre proje kapsamında Barry Jenkins’in Akademi ödüllü Moonlight filminin de yapımcılığını üstlenen A24 ve Londra merkezli 2AM yapım şirketleriyle işbirliği yapacak olan Ocean için bu ilk uzun metraj film projesi olacak. Film, Ocean ve A24 yapım şirketi için üçüncü yaratıcı işbirlikleri olacak:

Şarkıcı en son 2019’da A24’un resmi web sayfasında satışa çıkardığı Moonlight filminin kitaplaştırılmış senaryosuna önsöz yazmış ve Trey Shelts’ın yönetmenliğini üstlendiği A24 yapımı gençlik filmi Waves’in film müziklerine şarkılarıyla katkıda bulunmuştu. Müziğinde sık sık eşcinsel Afrika-Amerikalı kimliğini irdeleyen Ocean’ın siyahi ve eşcinsel bir erkeğin gençlik hikayesini ele alan Moonlight’a karşı hissettiği yakınlığın yazdığı önzsözde de aşikar
olmasından olacak ki ilk filmi için yapım şirketi tercihini A24’den yana kullanmasına şaşmamalı.

Frank Ocean sinemaya duyduğu ilgiyi, ilk albümü Channel Orange’ı takiben çıkardığı ve yazıp yönettiği 46 dakikalık görsel albümü Endless’ın çekimleri sırasında belirtmişti. Dağımıtını da A24’un üstleneceği film ve kadrosu hakkında detaylı bilgiler daha açıklanmasa da Ocean’ın çekimler için New Mexico’yu düşündüğü ve proje başlığının Philly olduğu öne sürülüyor. Film Ocean’ın 2016’dan beri çıkardığı ilk yaratıcı proje olacak.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir