Duncan Jones’un Son Filmi ‘Mute’un Çekimleri Başlıyor!

Yazan: Gamze Çakan

‘Moon’ ve ‘Source Code’ filmleriyle sinema izleyicilerinin beğenisini kazanan Duncan Jones, en son geçtiğimiz sene ‘Warcraft’ filmini yönetmişti. 2015’in kasımında Jones’un yeni projesinin ‘Mute’ filmi olacağı ve bu filmin yönetmenin 2009 tarihli filmi ‘Moon’un devamı olacağı duyurulmuştu. Duncan Jones’un Michael Robert Johnson ile birlikte, Damon People’ın daha önce yazmış olduğu bir senaryodan uyarladığı ‘Mute’, dilsiz bir barmenin kayıp olan kız arkadaşını arama hikayesini anlatıyor.

Günümüzden 40 yıl sonrasını anlatan hikaye, Berlin’de geçiyor. Doğusu ve batısı arasında yaşanan çatışmalar ve göçmen problemi şehri yaşanmaz hale getirmiştir. Bu yerde yaşamasını mümkün kılan kız arkadaşının kaybolması üzerine dilsiz bir barmen olan Leo Beiler onu aramak için harekete geçer. Arayışı derinleştiğinde ipuçları Leo’yu Amerikalı iki cerraha götürür. Bu tuhaf ikili Leo’ya yardım edecek midir, yoksa Leo’nun asıl korkması gereken kişiler onlar mıdır?

Başrollerinde Alexander Skarsgård ve Paul Rudd’ın yer alacağı Mute’un kadrosuna Sam Rockwell’in de Sam Bell rolüyle geri döneceği söylentiler arasında. Alexander Skarsgård, Empire podcast’inde yaptığı açıklamada filmdeki karakteriyle ilgili olarak şunları söyledi. “Çocukken kaza geçirmiş bir adam. Eski bir Amiş, çok sade bir yaşamı var. Cep telefonu yok mesela. Amiş topluluğundan ayrılmasına rağmen, kuralları halen takip ediyor.”

Duncan Jones da filmle ilgili yaptığı bir röportajda şu açıklamayı yaptı: “‘Mute’ üzerinde 12 senedir çalışıyorum. Bu eşsiz filmi çekeceğim için ne kadar heyecanlı olduğu size anlatamam. Filmi Alexander Skarsgård ve Paul Rudd ile yapacak olmam beni daha da heyecanlandırıyor. ‘Mute’ bugün yapılan bilim-kurgu filmlerinden çok farklı.”

Yapımcılığını Duncan Jones ile birlikte Stuart Fenegan üstleneceği ‘Mute’un çekimleri önümüzdeki hafta başlıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir