Ana sayfa Haberler Filmler Duncan Jones’un Alexander Skarsgård’lı Filmi ‘Mute’dan İlk Fragman Yayınlandı!

Duncan Jones’un Alexander Skarsgård’lı Filmi ‘Mute’dan İlk Fragman Yayınlandı!

Çektiği ‘Moon’ ve ‘Source Code’ filmleriyle tüm dikkatleri üzerine çeken Duncan Jones, 2016’da çektiği ‘Warcraft’ filminin ardından önümüzdeki ay Netflix‘te yayınlanacak olan son filmi ‘Mute’ ile bağımsız sinema dünyasına geri döndü. Jones’un senaryosunu Michael Robert Johnson ile birlikte kaleme aldığı filmin başrollerini ise Alexander Skarsgård, Paul Rudd ile Justin Theroux paylaşıyor. Kayıp olan kız arkadaşını arayan dilsiz bir barmeni merkezine alan film, Damon People‘ın daha önce yazmış olduğu bir senaryodan uyarlandı.

Çocukluğunda geçirdiği bir hastalıktan dolayı dilsiz kalan Leo, doğusu ile batısı arasındaki çatışmalarla yaşanmaz hale gemiş olan Berlin şehrinde yaşayan bir barmendir. Her şeyden çok sevdiği kız arkadaşının kaybolması üzerine Leo, onu aramak için harekete geçer. Karanlık sokaklar, çılgın plazalar arasında ipuçları elde etmeye çalışan Leo’nun yolu, araştırması derinleştiğinde iki askeri cerrah ile kesişir. Farklı bir görevleri olan Cactus Bill ve Duck adlarındaki bu iki doktor, Leo’ya yardım edecek midir, yoksa Leo’nun asıl korkması gereken kişiler onlar mıdır?

Netflix’in şef içerik sorumlusu Ted Sarandos, ‘Mute’ için duyduğu heyecanı şu sözlerle dile getirdi: “Duncan Jones oldukça dinamik bir yönetmen ve kamera önünde ve arkasında bir araya getirmiş olduğu ekiple bilim-kurgu türünü yeniden canlandıracağa benziyor.”

Filmi ‘Mute’u ‘Blade Runner’ filmine yazılmış olan bir aşk mektubu olarak tanımlayan Duncan Jones, çekimler başlamadan önce filmmle ilgili olarak, “Mute’ üzerinde 12 senedir çalışıyorum. Bu eşsiz filmi çekeceğim için ne kadar heyecanlı olduğu size anlatamam. Filmi Alexander Skarsgård ve Paul Rudd ile yapacak olmam beni daha da heyecanlandırıyor. ‘Mute’ bugün yapılan bilim-kurgu filmlerinden çok farklı.” açıklamasını yapmıştı.

Duncan Jones, ayrıca ‘Mute’un, 2009 tarihli filmi ‘Moon’un devamı olacağını duyurmuştu. Hatta o dönem Sam Rockwell’in de Sam Bell rolüyle geri dönüş yapacağı söylentisi gündeme gelmişti. Filmin bugün yayınlanan fragmanında bu konuyla ilgili bir ipucunun olmadığını ve bu söylentinin halen gizemini korumakta olduğunu belirtelim.

23 Şubat tarihinde Netflix‘te yayınlanacak olan ‘Mute’un fragmanını yukarıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın