Ana sayfa Haberler Filmler Christina Hendricks ve Nikolaj Coster-Waldau, Brian De Palma’nın Yeni Filmi ‘Domino’ İçin...

Christina Hendricks ve Nikolaj Coster-Waldau, Brian De Palma’nın Yeni Filmi ‘Domino’ İçin Bir Araya Geliyor!

Yönetmenliğini usta yönetmen Brian De Palma’nın üstleneceği ‘Domino’nun kadrosunda Christina Hendricks ile Nikolaj Coster-Waldau yer alacak. Filmde rol alacak diğer oyuncular ise henüz açıklanmadı. Senaryosunu Kon-Tiki’yi de yazan Petter Skavlan’ın kaleme aldığı ‘Domino’, ölen ortağının katilini bulmaya çalışan meslektaşına yardım eden  bir polis memurunun hikayesini anlatıyor. İkilinin bilmediği şey ise peşinde oldukları kişinin IŞİD terör hücresini takip eden bir CIA ajanı olduğudur.

Bu yıl Cannes Film Festivali’nin film marketinde tanıtılacak olan projenin yapımcılığını Danimarkalı film yapım şirketi Schønne Film etiketiyle Michel Schønnemann, İspanya’nın Maestranza Films şirketinden Antonio Perez ile Belçika’daki Zilvermeer şirketi adına Jaqueline de Gooeij üstlenecek. Filmin uluslararası haklarını SVP of Acquisitions and Co-Productions adına John Zois ulusal hakları ise ICM satın aldı.

‘Domino’nun yapımcılarından olan Michel Schønnemann, Brian De Palma ve filmle ilgili olarak şunları söyledi: “1983 yılında ‘Scarface’i izlediğim andan beri Brian De Palma’nın büyük bir hayranıyım. Haliyle senarist Petter Skavlan ile birlikte geliştirdiğimiz ‘Domino’nun yapımcılarından biri olmak benim dört gözle beklediğim bir gurur kaynağı olacak. En başından beri yapmak istediğimiz şey, klasik olan ‘French Connection’ gibi bir gerilim yaratmaktı. Projede Brian De Palma’nın olması bu isteğimizi daha da perçinliyor.”

‘Scarface’, ‘Carrie’, ‘Dressed To Kill’ filmleriyle bilinen usta yönetmen Brian De Palma en son 2012’de başrollerini Noomi Rapace ile Rachel McAdams’ın paylaştığı ‘Passion’ filmini yönetmişti. AMC’nin ‘Mad Men’ dizisiyle izleyicilerin dikkatini çeken Christina Hendricks Nicolas Wnding Refn imzalı ‘Drive’, Ryan Gosling’in ilk yönetmenlik çalışması ‘Lost River’ ve başrolünü Adrien Brody ile paylaştığı ‘Detachment’ gibi çoğunlukla bağımsız filmlerle kariyerini sürdürmektedir. ‘Game of Thrones’ ile uluslararası üne kavuşan Nikolaj Coster-Waldau ise en son dünya prömiyerini SXSW Film Festivali’nde gerçekleştiren Netflix filmi ‘Small Crimes’da rol aldı.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın