Ana sayfa Haberler Filmler Ceylan Özgün Özçelik’in Yeni Film Projesi ’18+’e Amerika’dan Destek!

Ceylan Özgün Özçelik’in Yeni Film Projesi ’18+’e Amerika’dan Destek!

Ceylan Özgün Özçelik‘in yeni film projesi ’18+’, SFFilm Rainin Fonu‘ndan senaryo ve konuk sanatçı desteği aldı.

Armağan Lale‘nin (Filmada) yapımcısı olduğu, yönetmen Ceylan Özgün Özçelik‘in bir ailenin üç kuşak kadınlarını anlatan ve bir bayram gecesinde geçen kara komedi ve fantastik türündeki yeni film projesi ’18+’ya bir finansman desteği de Amerika’dan geldi. SFFILM Rainin Fonu ile yönetmen Özçelik, senaryo yazımı desteği kapsamında iki ay San Francisco’da kalacak. Konuyla ilgili Indiewire haberi için tıklayınız.

San Francisco Uluslararası Film Festivali’nin, Amerika başta olmak üzere tüm dünyadan bağımsız sinemacılara yönelik programlarından biri olan “SFFILM Rainin”, Amerika’nın uzun metraj kurmaca filmlere verilen en büyük hibe programı. Kenneth Rainin Vakfı ortaklığındaki SFFILM Rainin Hibe Programı, özellikle toplumsal meselelere yenilikçi bir bakış açısıyla yaklaşan, vizyon sahibi uzun metraj film projelerine fon veriyor.

Ceylan Özgün Özçelik’in yeni film projesi ’18+’ SFFilm Rainin Fonu’ndan destek alan 7 projeden biri.

Filmada (Türkiye), unafilm (Almanya) ve Graal (Yunanistan) ortaklığındaki ’18+’, 2017’de Köprüde Buluşmalar Proje Geliştirme Atölyesi GeniusPark VFX Ödülü‘nün sahibi oldu. Yönetmen Ceylan Özgün Özçelik, 18+’nın senaryosunu geliştirmek üzere Medienboard Berlin Brandenburg Konuk Sanatçı Programı kapsamında Berlin’e davet edildi. Ekim 2018’de Almanya – Türkiye Ortak Yapım Geliştirme Fonu alan film en son SFFilm Rainin Senaryo Fonu tarafından desteklendi.

Ceylan Özgün Özçelik’in 67. Berlin Film Festivali’nde Panorama Special seçkisinde dünya galasını yapan ilk filmi ‘Kaygı’, South by Southwest (SXSW) Film Festivali’nde Luna® Gamechanger Ödülü’nü kazanmıştı. Hafıza ve medya temalı psikolojik gerilim ‘Kaygı’, Kanada’dan Meksika’ya, Kazakistan’dan İtalya’ya kırktan fazla festivalde gösterildi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın