Brian De Palma’nın Domino Filminden İlk Fragman Yayınlandı!

Yazan: Öykü Erbay

“Scarface”, “Carrie” ve “The Untouchables” gibi filmleriyle tanınan yönetmen Brian De Palma, biraz gölgede kalmış gerilim filmi Passion’un ardından yedi sene sonra “Domino” ile geri dönüyor. Yaşanan bazı gecikmelerin ardından bu mayısta izleyiciyle buluşacak filmden bir fragman yayınlandı.

Ortağı bir IŞİD üyesi tarafından öldürülen polis memuru Christian’ın intikam öyküsünü anlatan filmde Game of Thrones’tan tanıdığımız Nikolaj Coster-Waldau, Carice van Houten ve Guy Pearce yer alıyor.

Kopenhag polis memuru Christian (Nikolaj Coster-Waldau), ortağının İmran adlı bir IŞİD üyesi tarafından öldürülmesi üzerine adalet arıyor. Bu arayış Christian ve diğer IŞİD üyelerini tuzağa düşürmek için İmran’ı piyon olarak kullanan CIA ajanı (Guy Pearce) ile kedi ve fare kovalamacasına dönüşür. Christian sadece intikam almak için değil, kendi hayatını kurtarmak için de zamana karşı yarışmalıdır.

Projeyi tüm bunların ötesinde ilgi çekici kılan ise arka planda yaşananlar. Yakın zamanda verdiği bir röportajda “Domino”yu korkunç bir deneyim olarak niteleyen Palma ayrıca şunları söyledi: “Bu benim projem değil, senaryoyu ben yazmadım. Finans konusunda çok sorun yaşadık ve gecikmeler oldu. Hayatımda daha korkunç bir set görmedim. Ekibimizin büyük kısmı ödemelerini alamadı. Bu Danimarka’daki ilk deneyimimdi ve sanırım sonuncu olacak”

Film gösterilmeye hazır ama izleyeceğimiz filmin hangi versiyonu olacağı, Palma’nın kurguladığı film olup olmayacağı büyük bir merak konusu. Neyse ki öğrenmemize az kaldı. Domino 31 Mayıs’ta salonlarda ve VOD’da yerini alacak.

“Domino”nun yayınlanan ilk fragmanını aşağııdaki bağlantııdan izleyebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın