Breaking Bad Filmi İlk Olarak Netflix’te Yayınlanacak!

Yazan: Gamze Çakan

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Vince Villigan’ın bir Breaking Bad filmi üzerinde çalışmaya başladığı duyurulmuştu. Bu haberleri Aaron Paul’ün Jesse rolüyle geri döneceği gelişmesi takip etmişti. Bugün ise The Hollywood Reporter’un haberinde, Jesse’yi merkezine alan ve dizinin devamı niteliğinde olan filmin AMC’den önce Netflix’te yer alacağı açıklandı.

THR’nin haberine göre, New Mexico Film Ofisi ‘Greenbrier’ isimli bir filmin çekimlerinin Albuquerque’de Kasım ayından Şubat ortasına kadar süreceğini duyurdu. Açıklamaya göre film, kaçırılan bir adamın (bu kişinin Jesse olduğu tahmin ediliyor) kurtulmasını ve özgürlüğünü kazanmaya çalışmasını konu alacak.

Filmin yönetmenliğini ve senaryosunu Breaking Bad’in yaratıcısı Vince Gilligan üstlenecek. Ocak yayında yayınlanan filmin kadro listesinde Walter White karakterini canlandıran Bryan Cranston’ın ismi yer alıyordu. Cranston, o dönem filmin çekileceğini onaylamasına rağmen kadroda yer alıp almayacağına dair bir açıklama yapmamıştı. Walter White’ın filmde nasıl görüneceği ise hayranlar arasında merak konusu oldu. Flashback’lerde görünebileceği ya da Jesse’ye musallat olan bir bilinçaltı yansıması olabileceği en çok konuşulan teoriler oldu.

Breaking Bad’in ardından Vince Gilligan, ‘Battle Creek’ ve Breaking Bad öncesini anlatan ve Saul Goodman’ı merkezine alan ‘Better Call Saul’ dizileri üzerinde çalıştı. Aaron Paul ise aynı anda yapımcılığını üstlendiği ‘BoJack Horseman’ ve ‘The Path’ ile ‘Westworld’ dizilerinde rol aldı.

Breaking Bad filmiyle ilgili gelişmeleri oldukça duyuracağız. Beklemede kalın.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir