Ben Wheatley’nin Filmi ‘Free Fire’ın İlk Kırmızı Bantlı Fragmanı Yayınlandı!

Yazan: Gamze Çakan

‘Kill List’, ‘A Field In England’ ve en son geçen seneki ‘High-Rise’ filmleriyle eşsiz bir anlatım tarzı yaratan İngiliz yönetmen Ben Wheatley, bu kez izleyicilerin karşısına bol ateşli ‘Free Fire’ filmiyle çıkıyor. Wheatley’in önceki filmlerinde olduğu gibi senaryosunu Amy Jump ile birlikte yazdığı film, yolunda gitmeyen bir silah alışverişi sonrasında yaşananları anlatıyor. 1978 yılında Boston’daki iki rakip çete, silah alışverişi yapmak için büyük bir depoda buluşur. Ortamda gerginlik ve güvensizlik hakim olsa da alışveriş başlar. Ancak kısa sürede anlaşmazlık yaşayan iki grup üyeleri hemen silahlarına yapışır. Böylece silahlarla dolu depoda küçük çaplı bir savaş başlar.

Zengin kadrosuyla dikkat çeken filmde Sharlto Copley, Armie Hammer, Brie Larson, Cillian Murphy, Michael Smiley, Noah Taylor, Jack Reynor, Sam Riley ve Enzo Clienti yer alıyor. Yapımcılığını Film4, Protagonist Pictures ve Rook Films şirketlerinin yaptığı filmin dağıtımcılığını ise A24 üstlendi. Dünya prömiyerini Toronto Film Festivali kapsamında dün gerçekleştiren ‘Free Fire’, eleştirmenler “Delice” ve “Gerçek zamanlı pistol operası” sözleriyle tanımlandı.

Filmin yönetmeni Ben Wheatley ise The Guardian ile yaptığı söyleşide filmiyle ilgili şunları söyledi: “İnsani yönü daha fazla olan bir aksiyon filmi yapmak istedim. Pek çok film izledim ve patlayan binalar başta olmak üzere beni hayrete düşürmesi gereken şeylerden o kadar etkilenmediğimi farkettim. İşte o zaman gerçek bir silahlı çatışmanın nasıl olduğunu öğrenmek için polis kayıt ve raporlarını okumaya başladım ve çılgına döndüm. Nasıl kimse bir şeyi vuramıyordu? Raporlara göre Amerikan polisleri 200 mermi ateşleyip bir kez bile hedefi vuramamışlar. Çünkü yavaşça da olsa hareket eden bir şeyi vuramak çok zor. Hele kilometrelerce uzakta olan birini bir 38’lik ile vurmak imkansız. Hikayede de kötü sonuçlanan bir silah anlaşması sonrasında herkes birden ateş etmeye başlıyor. Eğer hepsi birbirini vursaydı, filmin geri kalanında ne olacaktı?”

Vizyona önümüzdeki sene girmesi beklenen ‘Free Fire’ ait afişe ve yayınlanan kırmızı bantlı fragmana aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

free-fire_poster_goldposter_com_2-jpg0o_0l_800w_80q

 

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir