Be In! Kısa Film Seçkisi Engelsiz Filmler Festivali’nde!

Yazan: Gamze Çakan

Engelsiz Filmler Festivali’nin kurucuları arasında yer aldığı Be In! Erişilebilir Festivaller Ağı‘nın hazırladığı kısa film seçkisi 7. Engelsiz Filmler Festivali‘nde seyircilerle buluşuyor.

Avrupa’da faaliyet gösteren 6 film festivali tarafından, sinemaya erişimin yaygınlaşması amacıyla kurulan Be In! Erişilebilir Festivaller Ağı, ilk ortak çalışması olarak 6 kısa filmden oluşan bir seçki hazırladı. Yönetmen Benjamin Barthélémy’nin Aydaki Fil / An Elephant on the Moon, Ray Jacobs’ın Dinlenmek İçin Güvenli Bir Yer / A Safe Place To Rest, Mert Tugen’in Kanatları Olmayan Kuş / The Bird Has No Wings, Joel Simon’un Makropolis / Macropolis, Carlos De Antonio’nun Korku / Miedo ve Kai Stänicke’nin Soğuk Yıldız / Coldstar adlı kısa filmlerinden oluşan seçki İstanbul, Eskişehir ve Ankara’da sinemaseverler tarafından takip edilebilecek.

Dinlenmek İçin Güvenli Bir Yer / A Safe Place To Rest

Be In! seçkisinin Engelsiz Filmler Festivali’ndeki gösterimleri; 7-9 Ekim tarihleri arasında İstanbul,Boğaziçi Üniversitesi Sinema Salonu (SineBu), 11-13 Ekim tarihleri arasında Eskişehir, Yunus Emre Kültür Merkezi, 16-20 Ekim tarihleri arasında ise Ankara‘da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Goethe-Institut Ankara’da gerçekleştirilecek.

Kanatları Olmayan Kuş / The Bird Has No Wings

Be In! Erişilebilir Festivaller Ağı’na dahil olan 6 festival, kültürel hayata eşit erişim konusundaki ortak çalışmalarını önümüzdeki dönemde de devam ettirecek. Ağa dahil olan diğer festivaller ise European Film Festival Integration You and Me (Koszalin, Polonya), Oska Bright Film Festivali (Brighton, İngiltere), The Extraordinary Film Festival (Brüksel, Belçika), Klappe Auf! Kısa Film Festivali (Hamburg, Almanya) ve Festival Inclús (Barselona, İspanya).

Soğuk Yıldız / Coldstar

Tüm Gösterim ve Etkinlikler Ücretsiz

European Endowment for Democracy Fund, ABD Büyükelçiliği, Sabancı Vakfı ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla, Puruli Kültür Sanat tarafından düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali’nde tüm gösterim ve yan etkinlikler ücretsiz.

Festival hakkında ayrıntılı bilgiye www.engelsizfestival.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir