About Time (Zamanda Aşk) | Richard Curtis

Yazan: Yusuf Baklac

About Time

Yönetmen: Richard Curtis
Senaryo: Richard Curtis
Oyuncular: Domhnall Gleeson (Tim), Rachel McAdams (Mary), Bill Nighy (Dad), Lydia Wilson (Kit Kat), Lindsay Duncan (Mum)
Türü: Dram, Komedi, Bilim Kurgu
Yapımcı Firma: Translux, Working Title Films
Yapım Yılı: 2013
Ülkesi: İngiltere
Süresi: 123 dakika

About Time

Filmin Konusu :
Henüz 21 yaşında olan Tim ailesi ile birlikte sıra dışı bir yeteneğe sahiptir. Zaman içinde yolculuk yapıp, kendi hayatında neler olduğunu ve değiştiğini keşfeder. Tim hayatının bazı yönlerini değiştirmek için bu yeteneğini kullanmaya başlayacaktır. Kendisine bir kız arkadaş edinerek hayatını güzelleştirmeye karar verir.

About Time

Avukatlık eğitimi almak için Londra’ya taşınan Tim sonunda, Mary adında güzel bir kız ile tanışır. Birbirlerine aşık olurlar. Tim yeteneği ile ilişkilerine güzel bir boyut getirir ama maalesef her sorunu yeteneği ile çözemeyeceğini fark eder. Hataların da hayatın bir parçası olduğunu anlar. About Time olabildiğince yaşam enerjisi veren pozitif ve şirin bir film.

Filmin Ödülleri:
2013 San Sebastián Uluslararası Film Festivali / En İyi Avrupa Filmi
2013 Utah Film Eleştirmenleri Birliği Ödülleri / En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
2014 Altın Fragman Ödülleri / En Romantik Afiş

Filmin Fragmanı:

Filmden Replikler:

Gerçek şu ki, artık hiç zamanda yolculuk yapmıyorum. Sadece her günü, sanki kasıtlı olarak o günün tadını çıkarmak için dönmüşüm gibi, sanki olağanüstü, sıradan hayatımın en son günüymüş gibi yaşıyorum.
Kimse sizi korkuya ve sevgiye hazırlayamaz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın