8. Pembe Hayat Kuirfest Yarın Açılıyor!

Yazan: Gamze Çakan

Pembe Hayat KuirFest, 24 Ocak Perşembe akşamı Sevgiler, Scott filminin gösterileceği açılış töreni ve ardından Anahit Sahne’de gerçekleşecek konser ve partiyle festival sezonunu açıyor. 25-26-27 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek olan festivale bu yıl Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi, Fransız Kültür Merkezi ve Tasarım Atölyesi Kadıköy ev sahipliği yapacak.

Festival bu yıl Norveç Büyükelçiliği başta olmak üzere Almanya Elçiliği, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı, Danimarka Elçiliği, Finlandiya Elçiliği, Fransız Kültür Merkezi, İngiltere Elçiliği, Hollanda Elçiliği, Kanada Elçiliği ve Movies That Matter katkılarıyla gerçekleştirilecek.

KuirFest’in açılış partisini Gazino Neukölln, Korospular ve Mersin 7Renk Koro konserleriyle; Elif KK, Samy Winehouse ve 6zm DJ performanslarıyla şenlendirecek. KuirFest ve queerwaves ortaklığıyla gerçekleştirilecek bu heyecan dolu geceyi kaçırmayın!

Pembe Hayat KuirFest’in gösterimler ve etkinliklerle dopdolu üç günlük macerası boyunca; her yıl dünya festivallerinde dikkat çeken uzun metraj kurmaca filmlerin izleyicilerle buluştuğu Gökkuşağının Altında, dünyanın dört bir yanından belgesel yapımları bir araya getiren Kuir Belgeseller, LGBTİ anlatılarına özgür bir ifade alanı açması bakımından KuirFest’in programında özel bir yeri olan Kuir Diziler, geçmişten günümüze sinema tarihine damgasını vuran kuir yapımların yer aldığı kÜLT, bu yıl Atıf Yılmaz imzalı kült film Gece, Melek ve Bizim Çocuklar’a (1994) ev sahipliği yapan Ğ bölümleri ile Türkiye’den ve dünyadan sinemayı kuirleştiren kısa film seçkileri KuirFest takipçileriyle olacak.

Festivalde öne çıkan etkinlik başlıkları ise şöyle:

YUVARLAK MASA: Kuir Performans: Şansın ne? Çatışman ne? Dönüşümün nereden nereye?
SÖYLEŞİ: Kuir Mensucat A.Ş.: Tekstilde Çalışan Lubunyalar Anlatıyor
Gizem Aksu ile Performatif Atölye
PANEL: Nefret.dll Bulunamadı!
PANEL: X: Ulusötesi İnterseks Aktivizmi
SÖYLEŞİ: Gece, Melek ve Bizim Lubunlar
FORUM: Çocuksuzluğa Dair
SOHBET: Makbul Yurttaş: Devlet, Seçim, Kırbaç: Liad&Noir ile Politik BDSM üzerine
SOHBET: Kürmasyon: Kuir Programcılar Anlatıyor
FORUM: Kuir Sinemacılar Toplaşıyor

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir