31. Ankara Uluslararası Film Festivali Yarışma Başvuruları Başladı!

Yazan: Gaye Taşkan

4-14 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleşecek “31. Ankara Uluslararası Film Festivali”; “Ulusal Uzun”, “Belgesel” ve “Kısa Film” Yarışmalarının yanı sıra, ilk veya ikinci filmini çekecek olan yönetmenlerin, senaryo aşamasındaki uzun kurmaca yapımlarıyla başvurabileceği “Proje Geliştirme Desteği” ile Türkiye Sinemasının gelişimine katkı sağlayan yapımları teşvik etmeye devam ediyor.

Toplamda 120.000 TL ödülün verileceği festivalde;

  • En İyi Ulusal Uzun Filme: 50.000 TL,
  • Mahmut Tali Öngören En İyi İlk Filme: 10.000 TL
  • En İyi Projeye: 30. 000 TL, En iyi Belgesel Filme: 20.000 TL,
  • En iyi Kısa Filme: 10.000 TL destek verilecek.

Ankara Uluslararası Film Festivali

Son başvuru tarihi: 25 Mart 2020

31. Ankara Uluslararası Film Festivaline başvurmak isteyen sinemacılar, yarışma ve gösterim şartlarının yer aldığı yönetmeliklere ve başvuru sayfasına www.filmfestankara.org.tr adresinden ulaşabilecek ve film başvurularını 25 Mart 2020 tarihine kadar gerçekleştirebilecekler. Ulusal Yarışmalara başvuran filmlerde 28 Nisan 2019’den sonra yapmış olma ve Ankara’da başka festivalde yer almamış olma şartları aranacak.

“31. Ankara Uluslararası Film Festivali” afişini yarışma ile belirleyecek!

Festivalin duyurulması ve tanıtımında önemli katkı sağlayacak afişin sahibine, 5.000 TL ödül verilecek. Bireysel katılıma açık olan “31. Ankara Uluslararası Film Festivali” Afiş Yarışmasına gönderilen eserlerin, daha önce başka yarışmalarda yer almamış, sergilenmemiş özgün eserler olması gerekiyor. Yarışma koşullarının ve teknik detayların yer aldığı yönetmeliğe ve katılımcıların en fazla iki çalışmayla başvurabilecekleri yarışmanın başvuru sayfasına www.filmfestankara.org.tr adresinden ulaşılabilir.

Sanatçı, akademisyen, görsel iletişim profesyoneli, vakıf ve festival yöneticilerinden oluşacak bir jüri tarafından değerlendirilecek afiş tasarımı yarışması için ise son başvuru tarihi 25 Mart 2020.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir