Zarif, İntikam Dolu Bir Davet: Son Akşam Yemeği

Yazan: Ayşe Ebru

SAG Awards sahibi senarist-yönetmen Halil İbrahim Gezer, gerilim-dram türündeki ilk uzun metraj filmi Son Akşam Yemeği ile 2022 yılında seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Çekimleri Merzifon’da tamamlanan film, babalarının ölümüyle bir araya gelen üç kardeşin cenaze sonrası gerçekleştirdikleri akşam yemeğini konu alıyor.

Babalarını anmak için bir araya gelen kardeşler aslında bu akşam yemeğinin bir intikam planı olduğunu öğrenirler. Şimdi tek çareleri kaçarak hayatta kalmaya çalışmaktır. Fakat hiç hesapta olmayan biri tüm planları bozacak ve kardeşler tahmin edilemez bir sonla karşı karşıya kalacaktır.

James Bond: Skyfall gibi birçok yabancı ve yerli yapımda yer alan Halil İbrahim Gezer’e filmde; Asia Cinematography Awards ve Kosice International Film Festival gibi uluslararası festivallerden ödüllerle dönen görüntü yönetmeni Emre Uğantaş ve Hong Kong’da Martial Arts eğitimi alan aksiyon yönetmeni Yunus Emre Soğukkanlı eşlik ediyor.

Son Akşam Yemeği

Gerilim dolu hikâyesi ve güçlü sinematografisiyle Son Akşam Yemeği, uluslararası festivallerin ardından 2022 yılında beyaz perdede seyircisiyle buluşacak.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir