“Ölümüne Boşanmak” Belgeseli 16 Mart’ta Beyoğlu Sinemasında

Yazan: Ayşe Ebru

Avukat Hakları Grubu, Türkiye’de kadına yönelik şiddete ve bu uğurda verilen hukuki mücadeleye odaklanan “Ölümüne Boşanmak” belgeselinin özel gösterimini ve söyleşisini Beyoğlu Sinemasında gerçekleştiriyor. 16.03.2022 tarihinde 19:00’da gerçekleşecek gösterimin biletlerinden elde edilecek tüm gelir ise Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformuna aktarılacak.

İngiltere yapımı belgesel film, İngiltere tarafından 94’üncü Akademi Ödüllerine (Oscar), En İyi Uluslararası Uzun Metrajlı Film ve En İyi Belgesel olmak üzere 2 ayrı kategoride aday gösterildi.

"Ölümüne Boşanmak"

İngiliz yapımcı ve yönetmen Chloe Fairweather’in yönettiği 82 dakikalık”Ölümüne Boşanmak” belgeseli, Türkiye’de toplumsal cinsiyete dayalı erkek şiddeti ile verilen hukuki mücadeleyi tüm çıplaklığı ile gözler önüne sererek farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Belgesel, çeşitli uluslararası film festivallerinden ödüllerle dönmeye devam ediyor.

“Kadına karşı şiddetle benim başıma gelebileceği için mücadele etmiyorum ben, herkesin başına gelebileceği için mücadele ediyorum’

Ayşen Ece Kavas, Aktivist

16.03.2022 tarihinde saat 19’da Beyoğlu Sinemasında gerçekleşecek özel gösterimin hemen ardından sanatçı Canan Ergüder’in yöneteceği söyleşide, filmde anlatıcı olarak yer alan Av. İpek Bozkurt ile yapımcılardan Özge Sebzeci belgeselin yola çıkış fikrini ve çekim süreçlerini konuşacaklar.

"Ölümüne Boşanmak"

Gösterimden elde edilecek tüm gelirler, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformuna aktarılacak. Bilet fiyatı en düşük 30 TL olarak belirlenmiş olup, üzerindeki her ödeme izleyicilerin bağışlarına açık bırakıldı. Biletler, gösterim gününde Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği bağış makbuzu karşılığında mekandan temin edilebilecek.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir