Yunanistan Parlamentosu İnsani Değerler Ödülü Suçlular Filmine Verildi

Yazan: Ayşe Ebru

12-18 Eylül tarihleri arasında Yunanistan’ın Drama kentinde gerçekleşen 44.Drama Uluslararası Kısa Film Festivali’nde Yunanistan Parlamentosu’nun verdiği İnsani Değerler Ödülü bu sene Serhat Karaaslan’ın filmi Suçlular’a verildi.

Jüri, herkesin izlendiği ve kontrol edildiği otoriter bir toplumda mahremiyetin değerini savunan gerilim unsurlarına sahip gerçekçi bir drama gerekçesiyle ödülü takdim etti.

Sundance, Palm Springs, Dokufest, SXSW, San Diego, Raindance gibi birçok önemli uluslararası festivalde gösterilen ve çok sayıda ödül alan Suçlular, Palm Springs Film Festivali’nde En İyi Uluslararası Kısa Film ödülünü alarak Oscar yarışında uzun listeye girmişti.

Suçlular

Başrollerini Deniz Altan, Lorin Merhart, Erdem Şenocak ve Ercan Kesal‘ın paylaştığı Suçlular’ın festival yolculuğu devam ediyor.

Önümüzdeki haftalarda  Guanajuato (Meksika), Calgary (Kanada), Linz (Avusturya),  Hamptons (ABD), Visioni Corte (İtalya), Helsinki Love & Anarchy (Finlandiya),  Tiran (Arnavutluk),  HollyShorts (ABD), ​Nashville (ABD) gibi festivallerde gösterilecek olan Suçlular aynı zamanda Sundance Film Festivali’nin Sundance Tour programıyla dünyanın birçok yerinde sinema salonlarında ve müzelerde gösteriliyor.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir